Ciepły montaż okien, czyli nowoczesna technologia w Twoim domu | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Popularny w dzisiejszych czasach ciepły montaż okien jest nie tylko gwarancją wysokiej jakości, ale również zapewnia nam wysoką energooszczędność budynku. Z myślą o naszych Klientach postanowiliśmy omówić najważniejsze aspekty związane z nowoczesnymi systemami instalacji.

Ciepły montaż okien – mniejsze rachunki za ogrzewanie

Wiele osób, które są na etapie projektowania domu, zastanawia się czy warto zainwestować w tzw. ciepły montaż. Zanim jednak omówimy najważniejsze zalety związane z taką metodą instalacji okien, warto najpierw dowiedzieć się, na czym polega tego typu system.

Ciepłym montażem określamy warstwowe zabezpieczanie okien pianką oraz taśmami paroprzepuszczalnymi i paroszczelnymi. Takie działanie (wraz z zamontowaniem okien spełniających np. wymagania techniczne WT 2021) ma za zadanie:

poprawić energooszczędność – mniejsze koszty ogrzewania dzięki zmniejszonej migracji ciepłego powietrza;
● poprawić mikroklimat  – w domu lub mieszkaniu;
● zapobiegać pojawieniu się pleśni i grzybów;
● zabezpieczyć okna – przed negatywnym działaniem wilgoci.

Warstwowy montaż okien pozwala więc na uzyskanie lepszej ochrony przed przedostawaniem się do pomieszczenia wilgoci oraz migracji ciepłego powietrza. Dodatkowo, zabezpiecza ramy okienne przed zniszczeniem, co w budynkach, w których nie została zastosowana nowa technologia, jest dość powszechnym zjawiskiem.

Zastosowanie systemów warstwowych ma również znaczenie dla projektantów i przedsiębiorstw budowlanych, którym zależy na wykonaniu budynków niskoenergetycznych, spełniających standardy europejskie.

Ciepły montaż okien

 

Dziesięcioletnia gwarancja jakości z illbruck i3

Profesjonalny montaż okien, który będzie wykonany według najwyższych standardów wymaga zastosowania innowacyjnych produktów. Jako białostoccy ambasadorzy systemów illbruck wiemy, że wysokojakościowe materiały uszczelniające są w dzisiejszych czasach niezbędne, aby móc zagwarantować inwestycji odpowiednią izolacyjność dla budynków niskoenergetycznych.

Oferujemy ciepły montaż okien PCV, aluminiowych oraz drewnianych.

Ciekawostką dotyczącą systemów nowej generacji illbruck jest możliwość ich dowolnego łączenia, aby móc uzyskać odpowiednie parametry uszczelniania, zgodne z wymaganiami stawianymi nowoczesnym i energooszczędnym budynkom przez wielokryterialne systemy certyfikacji.

Dzięki temu, że Polska jest liderem w Europie środkowowschodniej w zakresie certyfikacji LEED oraz BREEAM, systemy illbruck i3 są powszechnie stosowane w nowoczesnym budownictwie biurowym, mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Z tego powodu, każdy nowo powstający biurowiec, który ma być zagospodarowany przez przedsiębiorstwa stawiające na wygodę pracowników oraz odpowiedzialność społeczną w zakresie środowiska, wymaga budownictwa według najwyższych standardów energooszczędności.

Systemy zaproponowane przez illbruck gwarantują więc wysoki poziom uszczelniania okien. Białystok, który powoli rozwija się w temacie budownictwa certyfikowanego jest więc doskonałym miejscem na kolejne inwestycje prośrodowiskowe, gdzie priorytetem jest maksymalizacja wskaźnika poziomu energooszczędności.

Profesjonalne uszczelnianie technologią warstwową jest sposobem na zachowanie najwyższych parametrów jakościowych budynku. Właśnie dlatego specjaliści w dziedzinie budownictwa pasywnego, polecają zastosowanie ciepłego montażu w domach jednorodzinnych i blokach mieszkalnych.

Polecamy artykuł: Najlepsze bramy garażowe do domu