Podłogi drewniane w Twoim domu | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Eleganckie podłogi drewniane są niewątpliwą wizytówką domu. Starannie wyselekcjonowane partie drzew oraz zachowanie naturalnych wzorów sprawia, że nasz salon może stać się symbolem stylu oraz dobrego smaku. O tym, jaki materiał będzie najlepszy do wykonania zjawiskowej posadzki, dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Podłogi drewniane – styl, elegancja i wytrzymałość

W zależności od preferowanego stylu (np. minimalistyczny lub rustykalny) możemy dobrać odpowiednią podłogę drewnianą, która podkreśli charakter wnętrza. Najlepsi producenci parkietów, posiadają w swojej ofercie wspaniałe i wytrzymałe deski ,np. deski lite lub warstwowe, które znakomicie wpasują się w klimat naszego domu.

Aby znaleźć odpowiedni materiał dla siebie, warto dokładnie przejrzeć katalogi lub udać się do naszej białostockiej siedziby, gdzie znajdziemy mnóstwo próbek oraz uzyskamy profesjonalne wsparcie związane z aranżacją wnętrz. Pamiętajmy, że dzisiejsze możliwości techniczne sprawiają, że możemy nie tylko dobrać gatunek drewna według swoich preferencji, ale również zdecydować, jaką będzie miało strukturę i wykończenie.

Trwałe i naturalne podłogi Białystok

 

Wśród naturalnych desek podłogowych, które obecnie cieszą się największą popularnością i zainteresowaniem możemy wyróżnić:

FertigDeska Luxury – luksusowa deska dębowa, która jest synonimem elegancji, estetyki oraz niepowtarzalnego stylu. Dzięki wysokiej wytrzymałości oraz możliwości montażu na instalacji ogrzewania podłogowego, jest znakomitą propozycją dla szczególnie wymagających Klientów, którzy oprócz designu, cenią sobie wysoką funkcjonalność;

FertigDeska Chevron – zainspirowana francuską elegancją i stylem jodełki, deski Chevron są jednym z najczęściej wybieranych modeli przez wyspecjalizowanych architektów wnętrz. Sześć milimetrów warstwy użytkowej oraz wysoka wydajność sprawia, że – podobnie jak Luxury – może być stosowana w towarzystwie ogrzewania podłogowego. Bogaty wybór odcieni (np. bursztynowy jesion lub antyczny dąb) sprawia, że każdy miłośnik naturalnego piękna, znajdzie odpowiednią kolorystykę, która precyzyjnie odda charakter wnętrza.

Przeczytaj także wpis Barn doors – czyli drzwi przesuwne

Odcienie desek podkreślają charakter wnętrza

Kolor podłogi drewnianej ma ogromne znaczenie dla całej aranżacji projektowanego wnętrza. Warto pamiętać, że w zależności od wybranej barwy, możemy stworzyć odpowiedni klimat, który będzie odpowiedzią na nasze wymagania i preferencje.

Dzisiejsze rozwiązania projektowe pozwalają na niemal nieograniczony wybór kolorystyki, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup desek, warto rozważyć, na jakim efekcie wizualnym nam najbardziej zależy. Jeśli preferujemy minimalizm albo styl skandynawski, wówczas sprawdzą się stonowane odcienie, które nadają pomieszczeniom klasy, przestronności oraz surowości. W przypadku klimatów rustykalnych, warto sprawdzić ciepłe odcienie podkreślające naturalną barwę drewna, zaś w połączeniu z kontrastującymi kolorami mebli, tworzą niezwykle klimatyczną i przyjemną aranżację.

Jednak bez względu na styl aranżacji, odcień parkietu ma za zadanie podkreślać klimat całego wnętrza oraz korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Kreowanie nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań i połączeń kolorystycznych między podłogą drewnianą a pozostałymi elementami, pozwoli stworzyć niepowtarzalny charakter, który będzie zgodny z naszymi upodobaniami.