Drzwi przesuwne – pokój dziecka lubi to - WAWRUK

Chcesz, aby pokój Twojej pociechy miał więcej miejsca i nie potrzebował dodatkowej przestrzeni do otwierania? Nic prostszego. Jest na to sposób. Nazywa się: drzwi przesuwne.

Dlaczego drzwi przesuwne?

Są to drzwi doskonale sprawdzające się w korytarzach, wąskich przejściach, a nawet w przedpokojach. To w obecnej dobie nieodłączny, sprawdzony element zabudowy wszelakich garderób oraz wnęk czy innych składzików.

Można też wydzielić w piękny sposób dziecięcą garderobę montując drzwi przesuwne w stylu farmerskim.

Jak są zamontowane drzwi przesuwne?

Skrzydło drzwi przesuwnych możemy montować na dwa sposoby.

1. Po ich otwarciu mogą chować się w ścianie  – w gotowej kasecie albo otworze, który jest obłożony gipsowymi płytami,

2. Mogą być widoczne – czyli, odłożone na ścianie.

Systemy drzwi przesuwnych dają możliwość zbudowanie drzwi składających się z dowolnej ilości skrzydeł, a te mogą zsuwać się sąsiadująco lub naprzemiennie.

Większość drzwi przesuwnych ma skrzydła, które zawieszone są na jednej szynie nośnej, a ta jest mocowana na ścianie albo w niej ukryta. Prawie nigdy montuje się drzwi przesuwane po szynie w podłodze. Jest to niekomfortowe, można się nadziać i skaleczyć. Producenci, jak Polskone czy Asilo oferują gotowe zestawy elementów umożliwiające zamontowanie drzwi o różnej szerokości i ciężarze. Co się znajduje w takim zestawie? Po pierwsze szyny (dwu- lub kilkutorowe), po drugie wózki umożliwiające przesuwanie skrzydła po szynie a także skrzydła drzwi.

Przeczytaj także Gabiony – modne słowo na lato

Dziecięcy świat a design drzwi przesuwnych

Tyle ile pomysłów tyle różnych drzwi przesuwnych. Można śmiało wybierać w kolorze, jakości, materiale, wysokości, stylu. Można również wybrać z wbudowaną tablicą po której Twoja pociecha może śmiało konstruować i malować swój świat, może być również powierzchnia kredowa imitująca tablicę nadająca się wspaniale do zapisywania planu lekcji lub po prostu robienia notatek. Drzwi przesuwne są również wykorzystywane w ciekawy sposób do pokoju dziecinnego jako zasłona okienna. Zresztą zobaczcie sami.