Gabiony – modne słowo na lato - WAWRUK

Lato idzie, a jak wiemy ogródek przydomowy jest jak ubiór – musi być modny i zadbany. W ten ciepły czas ogrody są najpiękniejsze – pełne kolorów i bujnej zieleni. Na rabatach królują kwitnące róże, floksy, lilie, dzielżany, złocienie, malwy i mnóstwo innych roślin. W przydomowych warzywniakach dojrzewają marchewki i koperek, a z drzew i krzewów owocowych zbieramy dojrzałe owoce.

Dom i ogród przydomowy zazwyczaj chcemy odgrodzić od ulicy, sąsiadów, rzeki, osuwiska, itp. Czym najlepiej to wykonać, żeby nasza mała architektura ogrodowa była w całości spójna i zbilansowana z ogrodzeniem?

Co to są gabiony?

I tu wkracza modne, letnie słowo. Gabiony. Co to jest? To nic innego jak kosze wypełnione materiałami dekoracyjnymi jak drewno, kamienie, szkło z recyklingu lub czegokolwiek innego co jest w zasięgu Twojej wyobraźni. Kosze wykonane są ze stalowej siatki zgrzewanej która jest powlekana specjalnym stopem Zincalu albo proszkiem poliestrowym. Służy jako typowe odgrodzenie między domowym zaciszem a światem zewnętrznym.

Wyjątkowy charakter gabionów

Gabiony nadają domostwu wyjątkowego charakteru. Są również świetnym pomysłem jako materiał zabezpieczający przed osuwiskami, skarpami a nawet korytarzami rzecznymi.