Drzwi drewniane w kolorowych odsłonach | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Kolory są obecne w naszym życiu na każdym kroku. Działają pobudzająco, uspokajająco lub mobilizująco. Uwielbienie do barw można również wyrażać poprzez montaż drzwi w wybranym odcieniu. Taki zabieg nie tylko ożywi nasz dom, ale również pomoże nam wyrazić siebie.

Znaczenie kolorów w naszym życiu

Kolory zawsze pełniły niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Niemal każdy z nas posiada ulubioną barwę lub komplet odcieni, w otoczeniu których dobrze się czuje. Nic więc dziwnego, że obecna moda na drzwi drewniane w ulubionych tonacjach żółtego lub zielonego, tak bardzo zawojowała świat architektury wnętrz.

Barwy, oprócz udowodnionego stymulowania określonych części naszego mózgu, kryją w sobie pewną nieodgadnioną siłę, która ma wpływ na nasze samopoczucie oraz postrzeganie rzeczywistości. Okazuje się również, że obecność odpowiednich kolorów w naszym otoczeniu, może wspomagać procesy kreatywnego myślenia i wspomagać radzenie sobie z problemami.

Nic więc dziwnego, że kolory pełnią tak ważną rolę w naszym życiu, dlatego decydujemy się na ich obecność również w przypadku drzwi wewnętrznych drewnianych oraz innych elementów użytkowych wnętrz. Łagodna żółć, czyli symbol energii oraz życia, w połączeniu z elegancką i stonowaną szarością to dziś duet doskonały, na który coraz częściej decydujemy się podczas aranżacji wnętrz.

Oprócz łączenia barw, bardzo istotny jest również wybór materiału, dlatego oprócz drewna, dużą popularnością cieszą się drzwi aluminiowe , które cechują się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne (w przypadku montażu zewnętrznego).Niezwykle nowoczesne są również drzwi szklane.

Nowoczesne drzwi z Białegostoku

 

Wyraź siebie poprzez kolory

Sztuka łączenia barw nie polega wyłącznie na trzymaniu się zasad, dlatego projektując dom, warto mieć na uwadze swoje preferencje, ponieważ pozwoli nam to w prosty i skuteczny sposób “wyrazić siebie” i nadać niepowtarzalnego charakteru kreowanym pomieszczeniom.

Dla ułatwienia, przedstawiamy kilka propozycji, które być może staną się inspiracją w projektowaniu własnej palety barw:

żółty – wspaniały kolor, który świetnie komponuje się z wieloma barwami. Doskonały w towarzystwie szarości, czerni, bieli, a nawet zieleni;
granatowy – kolor elegancji, który naturalnie podkreśla piękno barw. Wspaniały w połączeniu z ciemną czerwienią, malinowym, musztardowym oraz pomarańczowym. Ciekawą kompozycję stworzy również z pastelowym “przybrudrudzonym różem” (np. Strawberry Ice w standaryzacji kolorów wg Pantone);
zielony – kolor, który doskonale wygląda w połączeniu ze swoimi odcieniami, np. zimna zieleń dobrze komponuje się z jasną, pastelową a nawet jaskrawą wersją. Chłodne barwy wyglądają klimatycznie w połączeniu z odcieniami bieli (np. opalem), zaś pastelowe – z szarością.

Montaż drzwi w wybranej przez siebie kolorystyce rozświetli pomieszczenie oraz sprawi, że całość będzie wyglądała bardzo stylowo. Jeśli więc lubimy otaczać się barwami, warto rozważyć ten sposób aranżacji.

Montaż drzwi – samodzielnie czy z fachowcem?

Jeśli już wybraliśmy kolor drzwi oraz wiemy, z jakiego materiału powinny być wykonane, kolejnym – równie istotnym krokiem – jest montaż. O ile w przypadku standardowych modeli nie jest to skomplikowana czynność, o tyle zaawansowany rodzaj może sprawić niemałe problemy.

Rozwiązaniem, które polecamy ze względu na gwarancję, jest montaż drzwi aluminiowych, drewnianych i innych, wykonany przez specjalistów wyznaczonych przez salon, w jakim dokonaliśmy zakupu. Daje nam to pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi producenta, a dodatkowo pozwala na fachowy instruktaż dotyczący ustalania kodu oraz korzystania z dodatkowych możliwości, jakie oferuje nam wybrany model. Zapraszamy więc do naszej białostockiej siedziby.

Drzwi nie są już tylko elementem, który służy zachowaniu prywatności oraz zabezpieczeniu mienia. Dziś to również część aranżacji oraz ważny motyw dekoracyjny, o czym przekonali się wszyscy, którzy śledzą serwisy społecznościowe oraz portale promujące świadome urządzanie wnętrz. Planując więc zakup i montaż drzwi, nie zapomnijmy o kolorach, które rozświetlą pomieszczenie i nadadzą mu niepowtarzalnego klimatu.

Dowiedz się wiecej na stronie Montaż drzwi do Twojego domu