Wąska konstrukcja profili okien. Trend, który zwraca uwagę | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Popularność nietypowych profili okiennych sprawia, że producenci odpowiednio wiele uwagi przeznaczają na uzupełnianie asortymentu oknami, które różnią się od dawnych modeli, a zachowują swoje pierwotne funkcje. Tak jest również z profilami okiennymi o zwężonej konstrukcji, obok których nie sposób przejść obojętnie. Nie zawsze są to okna duże, lecz zawsze o zwiększonej powierzchni pakietów szybowych.

Niewielka zmiana, która czyni dużą różnicę

Niemal w każdej dziedzinie życia zauważyć już można było trend zmniejszającego się obramowania – najlepszym przykładem są telewizory oraz monitory komputerowe, w których obudowa stanowi znikomą część ekranu. Stolarka okienna jest również doskonałym przykładem ograniczania wielkości wszelkich ram na rzecz samych szyb. Przykład okien Euro-Design 70 marki Rehau to jeden z licznych dowodów. Dlaczego zatem warto wybierać spośród wąskoprofilowych nowości?

1. Każde pomieszczenie zyska nowoczesny wygląd

Możliwe, że nie zwracasz uwagi na takie cechy, lecz podczas wybierania i zamawiania stolarki okiennej do własnego domu przekonasz się, jak duży wybór oferuje rynek. Podobne z pozoru profile i systemy okienne różnią się między sobą, a modele z wąskim profilem odnowią każde wnętrze.

2. Wpuścisz więcej światła do wnętrz

Kilka milimetrów różnicy ma kluczowe znaczenie zwłaszcza przy niewielkich oknach (PCV, drewnianych, aluminiowych i innych) w małych pomieszczeniach. Doświetlenie kuchni na poddaszu, czy pokoju dziecięcego, który znajduje się po mniej nasłonecznionej stronie domu, to jedne z licznych pomysłów zastosowań.

3. Dyskretnie uzupełnisz styl kolorem

Możesz oczywiście wybrać białą klasykę, natomiast do wyboru masz jeszcze okleiny drewnopodobne, okleiny w kolorach jednorodnych, a także metaliczne. Kolor okleiny może być inny po zewnętrznej i wewnętrznej stronie profili, co również stanowi ciekawe rozwiązanie aranżacyjne.

4. Nieco mniej czasu zajmie czyszczenie okien

Mycie stolarki okiennej przebiegałoby znacznie szybciej, gdyby dotyczyło samych szyb, natomiast to profilom należy zawsze poświęcić więcej czasu, aby były czyste we wszystkich zagłębieniach. Węższe profile to mniej pracy podczas sprzątania; dopełnieniem jest niezwykle gładkie wykończenie w technologii High Definition Finishing (HDF).

Okna - wąskie profile Białystok

Zakup okien w Białymstoku – szeroki wybór

Prowadząc sprzedaż oraz zapewniając fachowe doradztwo, ustalamy z Klientami, których interesuje określona kategoria stolarki okiennej lub pakietów szybowych, jakie są ich dodatkowe oczekiwania. Wybór okien w Białymstoku jest imponujący, natomiast każda propozycja ofertowa powinna być przygotowana indywidualnie pod kątem konkretnych potrzeb, co dotyczy również zainteresowania nowościami. Stale usprawniane i udoskonalane przez producentów systemy mają zawsze wymiar praktyczny, stąd również koncepcja węższych profili okiennych. Poza opisanymi wyżej atutami:

  • zminimalizujesz straty ciepła – szczelność pakietów szybowych i profili okiennych to standard w nowoczesnych oknach PCV, ale też w drewnianych i innych,
  • zadbasz o ciszę – przed kilkoma dekadami możliwe tylko w filmach, obecnie zamknięcie okna faktycznie odcina Cię od wielu hałasów z zewnątrz,
  • zabezpieczysz mieszkanie – poza wersją standardową, do wyboru masz również dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, maksymalnie klasy RC2 (krótki opór podczas ataku osoby bez żadnych narzędzi).

Podejmując się montażu okien w Białymstoku lub w innym dowolnym mieście, przestrzegamy wszystkich zaleceń producenta danego systemu. Takie wytyczne mają istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku profili nietypowych, także tych znacznie węższych niż ich pierwowzory.

Co jeszcze zyskasz za sprawą współczesnych okien PCV

Potencjał związany z oknami oceniamy zawsze pod kątem ich faktycznej efektywności. Parametry deklarowane przez producentów muszą mieć odzwierciedlenie w praktyce, ponieważ tylko wtedy systemy okienne, podobnie jak drzwi lub inny dowolny asortyment, spełnią swoje zadanie. Do naszej gamy ofertowej wybieramy zatem wyłącznie takie rozwiązania, gdzie deklaracje producentów mają praktyczny wymiar.

W klimacie umiarkowanym zmienność pogody uznać można za standard, natomiast przy wysokiej klasy oknach PCV jest to znacznie mniej uciążliwe. W domu powinno być zawsze odpowiednio ciepło, a jest to do osiągnięcia przy rozsądnym ogrzewaniu wnętrz w ocieplonym budynku. Stolarka okienna i drzwiowa stanowi istotne dopełnienie, minimalizując straty ciepła (w Euro-Design 70 współczynnik przenikania ciepła profili Uf wynosi do 1,3 W/m²K).

Sprzedaż i montaż okien w Białymstoku na korzystnych warunkach

Wszystkie dotychczasowe i bieżące realizacje związane z oknami, w Białymstoku i okolicach przygotowywaliśmy z uwzględnieniem wcześniejszych ustaleń, poczynionych podczas rozmów z każdym zleceniodawcą. To podstawa udanej współpracy i pewność, że środki przeznaczone na wymianę stolarki okiennej zostaną odpowiednio zagospodarowane. Inwestycja w okna PCV lub inny dowolny typ stolarki okiennej powinna być przemyślana, skonsultowana ze specjalistą.

Wybierając doradztwo i montaż firmy Wawruk zyskasz pomoc w każdej kwestii.