Targi BUDMA 2020 PODSUMOWANIE | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to największe w Polsce spotkanie branży budowlanej

budma 2020 AWRUK wawruk PORTA POLSKONE KMT DRZWI BIALYSTOK

Targi Budma 2020

Targi Budma co roku kreują przyjazną przestrzeń dla osób z branży do wymiany doświadczeń, do podpatrzenia osiągnięć danych producentów, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zapoznania się z najnowszą ofertą, a nade wszystko – do owocnych spotkań biznesowych. To niepowtarzalna okazja, by dotknąć materiału, zobaczyć na własne oczy kolor danego produktu, przejść przez rząd nowości katalogowych i porozmawiać o nich przy kawie.

 

O czym będzie głośno w 2020? Jakie nowości na Targach Budma zaprezentowali producenci z oferty WAWRUK?

PORTA

w tym roku pokazała się jako idea, koncepcja, firma z możliwościami większymi niż tylko produkt. Podczas targów kapituła konkursu Acanthus Aureus Primus przyznała firmie nagrodę za wyznaczanie trendów nowoczesnego expo-marketingu. Bardzo się cieszymy, zwłaszcza, że współpracujemy z Portą od niemal 30 lat.

Oprócz nowości katalogowych: Porta Natura Vector J – model drzwi zgłoszony jako PRODUKT ROKU BUDMA 2020, Porta Duo, Porta Loft, Porta Level ciekawostką była zaaranżowana, profesjonalna przestrzeń Akademii Montażu Porta w której w realnym czasie przeprowadzano fachowe prace montażowe – załapaliśmy się na ciekawy pokaz wstawiania drzwi ze skosem trwający, uwaga, tylko 1h15min.

porta budma wawruk_02

Stoisko PORTA BUDMA 2020

Porta zaprezentowała nową kolekcję, a w niej Natura VECTOR J. To drzwi naturalne z frezowaniem na wzór jodły francuskiej. Wypełnienie skrzydła stanowi wkład stabilizujący wzmocniony wewnętrznym ramiakiem. Całość obłożona jest płytą oklejoną okleiną naturalną. Powierzchnia skrzydła zabezpieczona jest ekologicznymi lakierami wodnymi. Drzwi przylgowe wyposażone w 3 zawiasy typu PRIME, bezprzylgowe w 2 zawiasy 3D. Mamy je już na ekspozycji przy Wschodniej 4. Więcej o tej kolekcji w katalogu PORTA na str. 102

Porta Budma Natura J Wawruk

Drzwi Natura VECTOR J, Dąb Biały biorące udział w Konkursie nowości Budma 2020

Akademia Dobrego Montażu była odrębną, wydzieloną przestrzenią na stoisku PORTA w której znalazły się szkolenia i fachowe pokazy grup montażowych. Wychowankowie Akademii w czasie rzeczywistym montowali najbardziej wymagające produkty, jak np. drzwi techniczne, przeciwpożarowe czy akustyczne.

porta montaz budma wawruk

Pokaz montażu drzwi ze skosem wyniósł imponująco krótki czas 1ha15min.

Nowości produktowe PORTA

Porta Level to ciekawe okleiny połączone z niebanalnym wzornictwem tworzącym wspólnie elegancką kolekcję drzwi, dzięki którym Twoja przestrzeń nabierze charakteru. W 2020 Porta wzbogaca kolekcję o dodatkową kolorystykę z dedykowanymi ościeżnicami Level z 2 rodzajami paneli 20 cm i 100 cm. Daje to nietypowe możliwości w aranżacji przestrzeni. Więcej dowiecie się w katalogu na str. 84.

porta-level-wawruk-awruk-drzwi-bialystok_01

Porta Loft to w 2020 słowo klucz – to nowoczesny design, to świeżość w przestrzeni, to nowoczesny styl życia. Porta LOFT to strzał w dziesiątkę dla ciekawej perspektywy aranżacji wnętrz. Dzięki połączeniu matu i czerni pojawiających się na ościeżnicach oraz dodatkowych elementach akcesoriów te drzwi to sposób na wykreowanie oryginalnego, pomysłowego, własnego produktu. Polecamy te rozwiązanie. Mamy te drzwi na naszej ekspozycji. Proponujemy Wam jeszcze podejrzenie Więcej o nich w katalogu na str. 94. Ciekawe drzwi loftowe podlaskiej produkcji ma również KERNO Pracownia Stolarska.

porta-loft-wawruk-awruk-drzwi-loftowe-bialystok_01

Porta Duo to kontynuacja trendu z 2019 roku przerodzona w drzwi. Połączenie bieli i dębu to numer 1 jeżeli chodzi propozycję drzwi bezprzylgowych na rok 2020. Pionowy panel w okleinie naturalnego to efektowne i ponadczasowe zestawienie aranżacyjne, które nadaje się świetnie do przestrzeni publicznej jak i domów jednorodzinnych. Jest ponadczasowe. Pasuje do większości wnętrz. W kolekcji Porta zaproponawał dwa modele do wyboru, drzwi pełne i z pionową wąską szybą. Możemy je śmiało zestawić z ościeżnicą w kolorze panelu lub białym lakierze. Więcej o nich w katalogu na str. 26

porta-duo-wawruk-awruk-drzwi-loftowe-bialystok_01-1

Porta Natura Vector J to nasza ulubiona nowość na 2020, a wiecie dlaczego? Przez ten piękny wzór J. To proste do zapamiętania, J – jak jodełka. Tradycja przerodzona w ciekawą nowoczesność. To bezkompromisowe nowe spojrzenie na historię drzwi. W latach 20 i 30 minionego wieku jodełka święciła triumfy niemal w każdym domu. Teraz z nowej odsłonie możemy po niemal 100 latach odkryć ją na nowo. Należy pamiętać, że kolekcja Natura Vector to najbardziej popularna seria drzwi w kolekcji Porty. Jest przez Was najczęściej wybierana. Dlatego to bardzo miłe, że możemy te drzwi kupić teraz w okleinie naturalnej. No i ten frez jodły francuskiej. Zapraszamy po nie do Salonu przy Wschodniej 4. Więcej o drzwiach w katalogu na str. 102

Porta Natura Vector J Wawruk

Po Budmie śmiało stwierdzamy, że PORTA DRZWI to: nowoczesność, dobry design i ekologia.

PORTA WAWRUK AWRUK

Stoisko Porta Budma 2020

 

POL-SKONE

W tym roku Pol-skone postawiło na czernie, intarsje, złote dodatki i panele górne. Pokazali modele z nowego katalogu, których wspólnym mianownikiem jest stonowana elegancja. Najciekawsze nowe wzory to Mona, Tiara, Estato Lux w różnych, ciekawych konfiguracjach. No i Espina, szczególnie w wersji z czarną szybką, czarną klamką i czarnymi zawiasami,model, który skradł na Targach nie jedno serce. Warto również wspomnieć o nowym systemie otwierania drzwi Reves.

Nowy produkt Espina wziął udział w Konkursie Nowości BUDMA 2020

espina pol-skone awruk wawruk drzwi bialystok budma 2020

model Espina Pol-skone

Drzwi Espina Pol-skone zbudowane są z ramiaka drewnianego obłożonego dwiema gładkimi płytami HDF pokrytymi naturalnymi okleinami. Model dostępny  w systemie przylgowym i bezprzylgowym.  Posiadają w zależności od systemu zawiasy typ K – do ościeżnicy system DIN, typ C – do ościeżnicy drewnianej, typ M – skrzydło do ościeżnicy metalowej lub zawias kryty DUO w systemach bezprzylgowych, ramiak drewniany obłożony dwiema płytami HDF oraz szkło matowe o grubości 4mm.

Modelem, który się wyróżniał był TIARA W07 z kolekcji BLACK ze złotą intarsją. To nowoczesne wzornictwo i najwyższa jakość wykonania podana w bardzo ciekawej formie. Warto zwrócić na ten model szczególną uwagę. Drzwi TIARA zbudowane są z ramiaka drewnianego obłożonego dwiema gładkimi płytami HDF pokrytymi powierzchnią malowaną ekologiczną farbą akrylową w kolorze RAL 9005. Wypełnienie stanowi płyta wiórowa pełna. Na powierzchni skrzydła dekoracyjne listwy aluminiowe w kolorze chrom-mat lub czarnym.

pol-skone tiara drzwi wewnetrzne bialystok awruk wawruk

Kolekcja Pol-skone Black, model TIARA pierwszy po prawej

Kolejna nowość Pol-skone na którą warto zwrócić uwagę to stonowana, usłojona kolekcja z czarną szybą laminowaną MONA. Drzwi zbudowane są z ramiaka drewnianego obłożonego dwiema gładkimi płytami HDF pokrytymi powierzchnią LAMISTONE CPL na ościeżnicy DIN DUO. Kolor jest jeden Dąb delano 243.

pol-skone mona drzwi wewnetrzne budma 2020 wawruk awruk bialystok

Kolekcja Pol-skone Mona

Pol-skone pokazało nowy system otwierania drzwi Reves. System REVES daje nowe możliwości aranżacyjne. Pozwala zachować od strony korytarza identyczny wygląd drzwi, które otwierają się w różnych kierunkach. Powierzchnia skrzydła licuje się z powierzchnią ościeżnicy, tworząc z nią jedną płaszczyznę. Zawiasy pozostają ukryte, dlatego od strony korytarza nie będzie zauważalna różnica w ich budowie. W katalogu więcej o tym systemie znajdziecie na stronie 132.

KMT

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Kolor to nowy gość w świecie drzwi zewnętrznych firmy KMT. Wspaniała, soczysta czerwień goszcząca na ciekawych drzwiach Moderno to produkt, który na długo zapadnie w naszej pamięci. Wprowadzenie koloru antracyt w macie jest również nowością tej firmy, która w tym roku stawia na nowe ościeżnice ciepłe posiadające wstawkę drewnianą co daje łatwiejszy montaż oraz na 4 przylgę. Beton, spiek, drewno, asymetria – to wyrazy, które charakteryzują nowy katalog KMT na 2020.

kmt drzwi zewnetrzne bialystok_02

Nowości KMT – kolor

kmt drzwi zewnetrzne bialystok_04

Nowość KMT – asymetria

kmt drzwi zewnetrzne bialystok_010

Nowości KMT – spiek

kmt drzwi zewnetrzne bialystok_07

Nowości KMT – drewno

Doorsy

Nowość od firmy Doorsy przedstawiony na Budmie to drzwi zewnętrzne, dębowe, szczotkowane, TermoPlus+ Vintage Oak, które znakomicie wpisują się w nowe trendy wśród wzornictwa. Ułożenie poziomo drewna pięknie poszerza małe budownictwa i idealnie wpasują się w tradycyjne konstrukcje domów, jak również do domów nowoczesnych.

doorsy vintage oak drzwi zewnetrzne bialystok wawruk awruk

Doorsy kolekcja Vintage Oak

Tegoroczne targi BUDMA 2020 to:

– odchodzenie od koloru białego

– stopniowe wprowadzanie czerni, złotych intarsji i dodatków

– powrót do kolorów naturalnych

– podwyższanie drzwi standardowych przez dodatkowy panel górny

– drzwi odwrotne, z odwrotną przylgą (rewersy) czyli takie, które otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, podczas gdy wizualnie od strony korytarza nie różnią się niczym od drzwi otwieranych na zewnątrz

– pojawienie się dawno oczekiwanych stalowych drzwi KMT Moderno

Zapraszamy po te i inne produkty do naszego Salonu przy ul. Wschodnie 4 w Białymstoku.

BIAŁYSTOK

kom. 512 300 896
mail: info@wawruk.pl