Realizacja drzwi Porta x Kerno Hotel Mercure Białystok | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Nasza realizacja drzwi Porta i Kerno w hotelu Mercure Białystok zaprojektowanym przez zespół MIXD z prestiżową nagrodą LIV Hospitality Design Awards

hotel mercury bialystok wawruk kerno porta drzwi mixd_02 hotel mercury bialystok wawruk kerno porta drzwi mixd_02 hotel mercury bialystok wawruk kerno porta drzwi mixd_04 hotel mercury bialystok wawruk kerno porta drzwi mixd_02

SALUTON*

Zostaliśmy zaproszeni do realizacji nietypowego projektu na mapie Białegostoku. Hotelu, który w całości był inspirowany Podlasiem. W projekcie oprócz motywów tak dobrze nam znanych jak bagna, torfowiska biebrzańskie, rezerwaty przyrody, 250 rzadkich gatunków zwierząt pojawiła się lokalna mieszanka religii i narodowości, a nawet hajnowscy Nikiforowie. Architekci z biura projektowego MIXD z ciekawą wirtoazerią przełożyli podlaskie smaczki na współczesne wnętrze hotelu Mercure. Naszym zadaniem było wstawić stolarkę i drzwi loftowe harmonijkowe przecinające całą długość sali bankietowo – konferencyjnej.

 

DRZWI PORTA

Ponieważ we wnętrzu dominują inspiracje przyrodą, kolory, które zaprojektowali architekci z MIXD do drzwi to zieleń i szeroko pojęty kolor ziemi. Miało być intymnie, elegancko i tajemniczo. I tak na salę bankietową wstawiliśmy drzwi dwuskrzydłowe PORTA przeciwpożarowe EI30 CPL struktura ciemny z ościeżnicą stalową regulowaną malowaną w dwukolorze: od zewnątrz RAL 9005 od zewnątrz, do wewnątrz NCS S 6010-G10Y, ościeżnica stalowa regulowana. Komplet doposażyliśmy samozamykaczem w kolorze czarnym. W łazienkach między foyer hotelowym a salą bankietową zaproponowaliśmy od korytarza bezprzylgową Portę CPL 1.1 w wykończeniu dwukolorowym: cpl struktura od zewnątrz, malowane od wewnątrz na podlaską zieleń czyli NCS S 6010-G10Y z ościeżnicą stalową regulowaną bezprzylgową w bliźniaczym dwukolorze , a od wewnątrz klasyczne drzwi bezprzylgowe Porta Vector model T malowane w ziemisto popielatym NCS S 1002-Y z ościeżnicą stalową regulowaną bezprzylgową malowaną na ten sam kolor co skrzydło. W drzwiach do kuchni nie mogło zabraknąć bulaju w kolorze czarnym, model to Porta przeciwpożarowa EI60, CPL struktura ciemny z zamkiem rolkowym i ościeżnicą stalową kątową malowaną na ziemisty RAL 9005. Pokoje hotelowe wyposażyliśmy w Portę akustyczną 42dB EI30, CPL struktura z ościeżnicą regulowaną MDF EI30 oraz Porta CPL 1.1 w cpl struktura ciemny z ościeżnicą regulowaną Porta System.

DRZWI LOFTOWE STALOWE HARMONIJKOWE KERNO LUMOSTEEL

Sala balowo – konferencyjna została przez nas wyposażona w drzwi stalowe loftowe harmonijowe złożone z 16 skrzydeł drzwiowych, na skraju drzwi rozwiernych z zamkiem z wkładką patentową (na klucz) malowane w RAL 9005 w macie, dołożyliśmy do tego szybę float hartowaną, system prowadzenia to góra i dół. Cały zestaw można złożyć do skraju ściany, wysokość 3 metry, szerokość całości 11 metrów w podziale 5 metrów i 6 metrów.

DRZWI UKRYTE ENTRA

Ciekawe rozwiązanie drzwiowe możecie zobaczyć na zapleczu recepcji vis-a-vis wejścia do hotelu. Są tam drzwi ukryte pod własne wykończenie Entra Gradara Distcret Verte EI30 obłożone ciekawą tapetą z napisami w języku esperanto.

 

NAGRODA LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS

Bardzo nas cieszy, że hotel Mercure Białystok zdobył główną nagrodę w kategorii Interior Design Hotel – Midscale & Lifestyle w konkursie LIV Hospitality Design Awards. To międzynarodowy konkurs wnętrzarski i architektoniczny dla branży hotelowej, w którym każdego roku jury złożone z architektów, projektantów i deweloperów wyróżnia najciekawsze przestrzenie hotelowe oraz gastronomiczne. Projekt przestrzeni wspólnych hotelu Mercure Białystok przygotowany został przez zespół studia MIXD pod kierunkiem Piotra Kalinowskiego.

Zapraszamy do pobytu w hotelu Mercure Białystok, a także do naszego Salonu po kompleksową stolarką na Wschodnią 4.

*w Esperanto: WITAJ

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów i do kontaktu

BIAŁYSTOK

tel. 509 336 210
mail: info@wawruk.pl