Podłogi drewniane w XXI wieku? | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Obecnie w dobie metalu, szkła i plastiku wydawać by się mogło, że drewno na podłodze będzie powoli schodzić na dalszy plan, jednak i w wyborach Klientów, i w propozycjach producentów nie widać takich tendencji. Drewno ma się świetnie, a po rozeznaniu rynku i najnowszych tendencji na rok 2019 widać, że jest to trend ponadczasowy.

W artykule skupimy się na najciekawszych wersjach podłóg drewnianych, które mogą przyjąć się również w Białymstoku, sądząc po zainteresowaniu naszych Klientów wszelkimi nowościami.

Topowa podłoga drewniana, czyli jaka?

  • Po pierwsze, hand made.

Podłogi drewniane dotknięte ręką doświadczonego stolarza, gdzie każda deska z kolekcji jest pieczołowicie dopracowana w procesie ręcznej obróbki. Zupełnie jak w przeszłości, gdy każdy element drewniany był oryginalnym zapisem pracy ludzkich rąk. To dziś prawdziwy hit.

Producenci zadbali dodatkowo o ważne detale. Taka podłoga jest specjalnie postarzana poprzez wyczuwalne oheblowania i szczotkowania. W wielu wypadkach nawet specjalny olej do zabezpieczania drewna wcierany jest ręcznie.

Podłoga taka Idealnie zharmonizuje się zarówno z klasycznymi meblami drewnianymi, jak i ze stylem nowoczesnym, gdzie dominuje metal oraz szkło.

  • Po drugie, kontrastowo.

W tym sezonie króluje kontrast Scandi-Boho. Wbrew pozorom takie połączenie jest możliwe i daje ciekawy kompromis pomiędzy minimalistyczną, chłodną Skandynawią a kolorowym, bliskim naturze i wzorom etnicznym światem XIX-wiecznej francuskiej bohemy.

Taki efekt można uzyskać dwojako. Poprzez wybór jasnych lub ciemnych desek podłogowych zestawionych w niebanalny, dawny wzór lub łącząc jasną podłogę, na przykład uszlachetnioną jasną bejcą, z kolorowymi akcentami Boho w postaci dywanu o etnicznym wzorze.

Producenci drewnianych podłóg postarali się, by bogactwo wzorów i faktur oraz gatunków zastosowanego drewna w asortymencie zadowoliła nawet najbardziej wymagających.

  • Po trzecie, z pięknym wybarwieniem.

Podłoga drewniana wykonana oczywiście z naturalnego drewna wzbogaconego – w zależności od upodobań przyszłych użytkowników – powłoką w kolorze zielonym, niebieskim, białym, brązowym czy szarym zachwyci nie tylko wielbicieli awangardy.

Jeśli chodzi o technikę wykonania, jest ona w pełni bezpieczna i trwała. Najczęściej stosuje się tu metodę szczotkowania naturalnych desek podłogowych w połączeniu z olejami naturalnymi w określonym kolorze. Uzyskane w ten sposób niepowtarzalne połączenie drewna i preparatów zostaje pokryte odpowiednią warstwą lakieru, skutecznie zabezpieczającego całość.

  • Po czwarte, jednak klasycznie.

Klasyka nie wychodzi z mody. Trudno się dziwić, ponieważ drewno zarówno w wersji litej, jak i tej warstwowej na podłogach, sprawdzi się w połączeniu z każdym stylem architektonicznym i aranżacyjnym. Drewno jest piękne samo w sobie, a do tego ma niekwestionowane walory użytkowe.

Bogactwo odcieni za sprawą różnych gatunków drewna, które mamy dziś do wyboru, może przyprawić o zawrót głowy. Od jasnego poprzez ciemne po niemal czerwone i czarne – teraz łatwiej dobrać podłogę idealną.

Do tego trzeba podkreślić, że wybierając klasykę macie Państwo pewność, że każda deska podłogowa będzie odpowiednio dopasowana i niepowtarzalna, a przy tym jednocześnie niezwykle trwała.

Podłoga drewniana w nowym wzornictwie Białystok

Gdzie jej szukać w Białymstoku?

Sprawdzone w praktyce podłogi drewniane robione ręcznie znajdziecie Państwo również w ofercie naszej firmy. Można je układać dowolnie, nie zapominając o modnym kontraście. Nasi wieloletni dostawcy zadbali o niezwykle bogaty zestaw wybarwień, odcieni, kolorów i faktur surowca. Zdjęcia poglądowe z zakresu podłóg w Białymstoku i okolicach warto obejrzeć w zakładce „Realizacje” – widać tam, jak wiele drewno daje wnętrzom.