Podłogi drewniane. Czar drewna nie przemija nigdy - WAWRUK

Podłogi drewniane nadają ciepłoty każdemu wnętrzu. Idealny temat na zimę. Zapraszam do lektury.

Co robią Twoje dzieci po przebudzeniu w wielkim dniu Bożego Narodzenia? Skradają się pod pięknie udekorowaną choinkę w celu ustalenia czy Święty Mikołaj coś dla nich zostawił czy nie. A po czym się skradają? Po podłodze! Jakiej?

To już w całości zależy od Ciebie.

Po podłogach naturalnych czy po panelach podłogowych? Po czym lepiej i milej się skradać?

Podłogi naturalne są piękne, trwałe i co najważniejsze drewniane. Bywają czasem kapryśne, zmienne i wymagające. Panele podłogowe są proste i szybkie w montażu, łatwe w utrzymaniu, mogą imitować każdy rodzaj podłóg. Jednak nawet najlepiej wykonane nigdy nie będą naturalnym, prawdziwym drewnem.podlogi drewniane bialystok wawruk awruk jawor dabex mad

Parkiet bez względu na czas i dostępność różnych materiałów, jest i pozostanie synonimem solidności. Podłogi drewniane sprawdziły się i wciąż się sprawdzają przez lata i pokolenia. Często chodząc po parkiecie nawet nie zdajemy sobie sprawy ile osób, wydarzeń i historii może być zapisanych w solidnej i trwałej podłodze. Ale trzeba o nią dbać, jak o wszystko co wartościowe. Zapewniając długowieczność podłodze, możesz być pewny, że będzie Ci służyła dekady.

Jeżeli chcesz, aby Twoja przestrzeń była jednocześnie przestronna, elegancka i przytulna to warto pokusić się o podłogę z litych długich desek. Najbardziej popularne są teraz deski dwuwarstwowe typu finish. Są ostatecznie wykończone, nie wymagają sezonowania w pomieszczeniu w którym mają leżeć i nadają się na ogrzewanie podłogowe. Powinny być wyselekcjonowane – bez wad i sęków. Deski 2 m długości lub dłuższe są najczęściej wytwarzane jako podłogi warstwowe. Nadają dostojeństwa i elegancji a nie sprawiają kłopotów jak deski lite tj. nie wykręcają się i nie pękają. W Naszej ofercie firma Jawor Parkiet posiada długą deskę, nawet do 2,20 m. Warto o tym pamiętać.

Najbardziej elegancki póki co i tak pozostaje parkiet. Dawniej układano go we wnętrzach reprezentacyjnych pałaców, dziś przeniósł się na tak zwane Nasze prywatne Salony i święci triumfy i popularność wśród ludzi, którzy nawet w nowoczesnym świecie, lubiący współczesny design chcą mieć coś z przeszłości. Nawet ułożenie parkietu a’la jodełka wróciło do łask.

Przeczytaj wpis na temat: Okna SCHÜCO Living czyli design w prostocie i funkcjonalności.

Popularność mozaiki drewnianej, jako podłogi drewnianej

Równie popularna jak parkiet jest również mozaika drewniana. Czyli prostokątna lub kwadratowa płyta z listewek zestawionych po pięć elementów, tworzących szachownicę. Jest to ciekawa opcja dla osób ceniących sobie tradycyjne, niebanalne wnętrze. Wspaniale komponuje się z nowoczesnymi, minimalistycznymi, jasnymi meblami.

Oczywiście wiemy, że cena parkietu co prawda jest znacznie wyższa od paneli, ale będzie on trwały przez 30, a przy dobrym użytkowaniu i troskliwej pielęgnacji nawet przez 50 lat! To całe pół wieku wykorzystywania podłogi. Pamiętajmy, że będą po niej chodzić najbardziej wymagający użytkownicy – ludzie, których kochasz – dzieci, wnuki, a może i nawet prawnuki. Czyli jest to poważna inwestycja na lata.

Trwałość podłogi to nie tylko jej odporność na ścieranie. Wiadomo że podłogi laminowane są dużo odporniejsze. Drewno jednak klei się do podłoża i w przeciwieństwie do montażu „pływającego” w trakcie użytkowania, na przestrzeni lat nie pracują, stają się głośne czy odstają. Dzięki połączeniu klasycznego wyglądu jaki daje słoistość rysunku drewna oraz nowoczesnych technologii warstwowego klejenia drewna, podłogi drewniane coraz częściej nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Jakie podłogi drewniane wybierają Klienci?

Ważną kwestią jest fakt, iż ogromna rzesza klientów zaczyna traktować podłogi drewniane jak mebel stanowiący kluczowy element wystroju wnętrza. Wielokrotnie pracujemy w pomieszczeniach gdzie wyłożone są płytki ceramiczne lub kamienne z powodzeniem znoszące brudzenie butami czy częste zmywanie na mokro, stanowią tło dla pięknego dywanu z drewna w najbardziej reprezentacyjnej części salonu lub gabinetu.

Ile razy można postawić piękną choinkę na piękny parkiet z naszej oferty? Z gwarancją 30 lat. Z Twoją odpowiednią pielęgnacją lata.

Pamiętaj przed wyborem o jednym:

Sztuczność nigdy nie będzie pokoleniowa, zaufaj sobie, zaufaj naturze. Postaw na drewno.

W naszej ofercie mamy podłogi drewniane 3 wyselekcjonowanych przez Nas producentów. Dlaczego ich mamy w ofercie? Dla każdego naszykowaliśmy 5 atrybutów dobrych podłóg.

Jawor Parkiet

 • szlachetność – to jak w jednym słowie można określić tego producenta
 • dąb, jesion, drewno egzotyczne, parkiet lakierowany, olejowoskowany, Jawor ma to wszystko
 • parkiet śmiało można stosować na ogrzewaniu podłogowym
 • podłoga tak wytrzymała, że jest na nią aż 30 lat gwarancji
 • mają deskę ponad 2 metry, a to imponujący rozmiar

Andrewpol

 • brak chemii w produktach, za co Andrewpol ma od nas awrukowej jakości
 • od 25 lat firma tworzy trwały parkiet jesionowy, pariet dębowy i deskę podłogową
 • wysokie normy zakładowe klasyfikacji gatunku produktów
 • dbają nie tylko o podłogi, ale i o ich wykończenie
 • lubią, co robią, to widać gołym okiem po produkcie

Dąbex

 • łącząc rodzinną tradycję z rozwiązaniami technologicznymi podbił podłogową Europę
 • producent parkietów drewnianych po których z przyjemnością chce się stąpać
 • ilość certyfikatów i atestów mają większy niż ilość drzew w niejednym lesie
 • pionier podłóg dwuwarstwowych
 • są uważni na nowości

Więcej informacji oraz szczegóły naszej oferty znajdą Państwo na stronie www.wawruk.pl

Sprawdź naszą ekspozycję podłóg w Salonie przy ul. Wschodnia 4

 

Oto przykładowe nasze realizacje podłóg drewnianych

BIAŁYSTOK

kom. 509 336 210
mail: info@wawruk.pl

SUWAŁKI

tel. 500 729 950
mail: suwalki@wawruk.pl