Okna przesuwne HS EUROCOLOR wpuszczają najwięcej światła | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Okna przesuwne tarasowe i balkonowe są doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na tym, by do pomieszczeń wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Ta cecha użytkowa wynika z dopracowanej konstrukcji. W naszej ofercie znajdziesz okna przesuwne HS EUROCOLOR – z tego wpisu dowiesz się o nich więcej.

Nowoczesny design

Okna przesuwne HS wpisują się bez wątpienia w trendy designu, którego podstawą są duże przeszklenia. W swoich projektach wykorzystują je architekci, którzy cenią przestrzeń i światło, dlatego okna tego typu chętnie wybierane są w nowoczesnym budownictwie, w projektach, które cechuje oryginalność. Modele tego typu sprawiają, że przestrzeń jest optycznie powiększona i jednocześnie zyskuje miejsce „otwarcia” na to, co poza nią, przez co wnętrze nabiera unikatowego charakteru. Z tego względu okna przesuwne typu tarasowego świetnie wkomponowują się w salony, z których wychodzi się do ogrodu, na patio czy taras.

Już dziś wybierasz technologię jutra

Okna przesuwne są wygodną alternatywną dla okien tradycyjnych. Do tych drugich jesteśmy przyzwyczajeni i na ogół uważamy je za komfortowe w codziennym użytkowaniu, dopóki nie mieliśmy kontaktu z modelami przesuwnymi. Zamontowane w nich systemy sprawiają bowiem, że do otwarcia okna potrzebny jest jeden, płynny ruch. Konstrukcje HS powstają na profilach renomowanych marek – Rehau, Schüco i Veka, a to przekłada się na ich niezawodną jakość.

Stabilne konstrukcje gwarantują bezpieczeństwo przesuwania nawet okien o wadze do 400 kg. Ponadto, ich zaletą jest energooszczędność – dzięki dużym powierzchniom szklenia sprawdzają się i w klasycznym budownictwie, i w domach pasywnych czy energooszczędnych, przyczyniając się do obniżenia strat ciepła, a także kosztów ogrzewania.

Funkcjonalne i estetyczne zalety okien przesuwnych

Okna przesuwne HS zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie ułatwiać życie wszystkim użytkownikom i spełniać przy tym zróżnicowane potrzeby co do estetyki. Wśród ich najważniejszych cech wymienić należy:

  • doświetlanie pomieszczeń – duże szyby wpuszczają więcej światła, to oczywiste; dzięki temu w sezonie od wczesnego ranka do późnego wieczoru możesz cieszyć się naturalnym oświetleniem;
  • bogata kolorystyka – dostępne są w szerokiej palecie oklein imitujących drewno oraz w barwach, które skutecznie zastępują białe ramy: interesująco przedstawia się antracyt, odcienie brązu czy nawet odważniejsze wersje błękitu, zieleni, śliwki;
  • wyeliminowanie problemu z miejscem – zwykłe skrzydła tarasowe potrzebują miejsca w promieniu otwarcia, by można je było otworzyć na szerokość umożliwiającą swobodne przejście; w przypadku modeli przesuwnych ten kłopot nie istnieje, a nieopodal mogą znajdować się kwiaty oraz meble;
  • komfort otwartych okien niezależnie od warunków atmosferycznych – klasyczne otwarte skrzydła poddają się działaniu wiatru i przeciągów, trzeba więc je zamykać lub zabezpieczać, by nie uległy uszkodzeniu; konstrukcje przesuwne pozostają w wyznaczonej pozycji mimo wiatru.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej kwestii aranżacyjnej – przy oknach przesuwnych nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firany, ponieważ przy każdym otwarciu trzeba je będzie odsuwać, w później umieszczać na właściwym miejscu, co przy dużej częstotliwości otwierania może niekorzystanie wpłynąć na ich wygląd. Tutaj warto zainwestować w praktyczne rolety.

Innowacyjna polska marka dostępna w Białymstoku

EUROCOLOR z Pyskowic to firma, która od 20 lat tworzy markę okien klasycznych oraz okien przesuwnych, rozwijających się wraz z potrzebami współczesnych domostw. Inżynierowie marki koncentrują się na udoskonalaniu parametrów technicznych, a projektanci – na tworzeniu atrakcyjnych designów oraz interesujących wersji kolorystycznych. To sprawia, że ich okna doskonale wkomponowują się w codzienne życie domowników pod względem walorów wizualnych, jak i komfortu korzystania z nich na co dzień.

Wybieraj profesjonalne oferty

Wawruk jest jedynym autoryzowanym punktem sprzedaży produktów marki EUROCOLOR –te okna przesuwne w Białymstoku wyznaczają najwyższe standardy funkcjonalności i estetki. Polecamy je wszystkim, którzy chcą cieszyć się naturalnym światłem każdego dnia.