Okna PCV w barwach tęczy | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Kolor nie od dziś stanowi istotny element architektury miast, miasteczek i wsi, ale także wystroju konkretnych wnętrz. Warto kolory podkreślać oraz eksponować, gdy jest to uzasadnione, na przykład w postaci charakterystycznych pojedynczych akcentów we wnętrzach lub na elewacji. Ale czy często do gry kolorów w pomieszczeniach włącza się okna? W Polsce jeszcze niestety, a jest to jeden z nowych światowych trendów.

Wiedząc, jak kolorowe ramy okien PCV sprawdzają się na świecie, przedstawimy dziś zalety tego trenu w kontekście Państwa przyszłych okiennych wyborów.

Okna PCV w kolorze? Jesteśmy na TAK!

1. Kiedy kolorowe okna PCV to dobry pomysł?

Dostępne w Polsce barwione okna PCV dziś można najczęściej spotkać w odcieniach eko, nawiązujących do drewna poprzez szarościach po kolor czarny i granat. Ich zastosowanie w mieszkaniu lub innym budynku, na przykład w biurze, będzie zawsze dobrym pomysłem, gdy macie Państwo jasno sprecyzowane potrzeby aranżacyjne.

Doskonałym momentem na zastosowanie kolorowej stolarki okiennej jest planowana wymiana białych okien starszego typu na modele PCV w kolorze dopasowanym do wystroju wnętrza. Pozwoli to uzyskać efekt na tyle odmienny, że sama wymiana okna będzie dawać wrażenie kompletnie innego nowego lub świeżo odremontowanego wnętrza.

Takie nie-białe okno może stanowić dekorację samą w sobie, zaakcentuje piękny widok na las czy zmieniający się wraz z porami roku ogród. Może być niebanalnym dynamicznym dopełnieniem, które nigdy się nie znudzi.

Trzeba oczywiście pamiętać, że okno stanowi integralną część budynku i wymiana stolarki okiennej zawsze będzie się wiązać z potrzebą wizualnego dopasowania do elewacji, lecz tutaj producenci również sprostali wymaganiom – gama kolorystyczna jest imponująca.

O kolorowych oknach PCV warto pomyśleć także w trakcie budowy domu, zwłaszcza wtedy, gdy styl zabudowań jest ściśle określony, na przykład nowoczesny, czy tradycyjny drewniany.

2. Kto może sobie na to pozwolić?

Każdy, kto chce wprowadzić w swój świat odrobinę awangardy i zerwać z rutyną. Trzeba zaznaczyć, że nowością w sprzedaży są okna dwukolorowe, tak więc zachowanie harmonii na zewnątrz domu z dopasowaniem we wnętrzach pomieszczeń lub nie stanowi obecnie większego wyzwania.

Takie rozwiązanie może być szczególnie polecane, gdy zdecydujecie się Państwo na kolorowe okno/okna PCV tylko w jednym pomieszczeniu, na przykład w gabinecie, pracowni, czy w salonie.

3. Jakie są najnowsze tendencje?

Warto tu wspomnieć o ciekawych trendach światowych dotyczących okien PCV w kolorach pastelowych, a więc bladoróżowym, błękitnym, czy jasnozielonym. Ta opcja zda egzamin celująco nie tylko w pokoju dziecięcym, choć gdy myślimy o kolorach, to właśnie pokoje dzieci wysuwają się na pierwszy plan.

  • Zastosowanie okna w kolorze écru lub błękitnego w pokoju kąpielowym albo w sypialni może być dekoracją samą w sobie, która nie wymaga już żadnych innych dodatków. Zwolennicy wnętrz w stylu minimalistycznym chętnie wybierają takie rozwiązania.
  • Okna zielone, pomarańczowe oraz w innych nasyconych barwach sprawdzają się między innymi w pracowni, garderobie oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba dobrej energii do działania.

Takie okna można oczywiście z powodzeniem łączyć ze wszystkimi kolorami neutralnymi, ale także na zasadzie przeciwstawień. Możliwości aranżacyjne z ich zastosowaniem są nieograniczone, a przy tym wprowadzają do pomieszczeń nutkę elegancji, radości, nie mówiąc już o tym, że są łatwiejsze do utrzymaniu czystości niż ich białe odpowiedniki.

Okna PCV niestandardowe Białystok

Ale czy na pewno w Białymstoku?

Jest wiele powodów, dla których kolorowe okna PCV sprawdzają się także w domach i mieszkaniach naszych Klientów w Białymstoku. Parametry techniczne tych okien nie różnią się od właściwości w modelach tradycyjnych (z regularnej oferty stolarki okiennej wiodących producentów), więc walory estetyczne idą w parze z jakością

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Państwa do wprowadzenia odrobiny koloru do swoich wnętrz. Forma barwnych okien PCV jest jedną z bezpieczniejszych i uniwersalnych koncepcji. To wizualne urozmaicenie w bezpiecznym wydaniu.