Okna – jakie będą jutro? | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Wydawać by się mogło, że w temacie okien już niewiele można unowocześnić, wymyślić. Nic bardziej mylnego. Czołowi producenci okien wciąż poszukują nowych rozwiązań, które ulepszą, upiększą naszą przestrzeń, a czasem może zaszokują.

Z nowości, wybraliśmy na dziś dwa przykłady naszym zdaniem najciekawsze, a do tego jeszcze funkcjonalne, które mogłyby się z powodzeniem sprawdzić także w polskich warunkach klimatycznych.

Innowacje w temacie okien warte uwagi

Po pierwsze, szkło

Pierwszą z wybranych są okna całe ze szkła. To nie pomyłka. Najnowocześniejsze rozwiązania czołowych producentów okien na świecie w ostatnim czasie przedstawiły na targach w Berlinie właśnie takie rozwiązanie, w którym szklane są także ramy.

Najpierw trudno sobie to wyobrazić, jednak gdy się dłużej zastanowić, skoro pełna szklana obudowa sprawdza się w najnowszych smartfonach, dlaczego nie miałaby się sprawdzić w architekturze?

W związku z tym, że supernowoczesne okna ze szkła bazują na wysokogatunkowym szkle o parametrach spełniających najsurowsze wymagania techniczne (są czteroszybowe), o funkcjonalność – jak zapewniają producenci – można być spokojnym.

Gdy mowa o designie, szklane okna mogą wywołać dreszcz emocji, jednocześnie wprowadzają spojrzenie na stolarkę okienną w zupełnie inny wymiar. Przejrzystość i nowatorskie podejście do szkła użytkowego sprawiają, że dzięki temu już dziś można poczuć się rzeczywiście siłę nowatorskich technologii na miarę XXI wieku. Niewykluczone, że właśnie ten kierunek wskazuje, jakie będą okna jutra.

Z pewnością sprawdzą się w stylizacjach nowoczesnych, ale dzięki swemu minimalizmowi i przejrzystości mogą być ciekawą opcją w innych stylach, zarówno tych nacechowanych przepychem, typu glamour, jak i minimalistycznych, a nawet loftowych.

Trudno powiedzieć, kiedy okna takie będą dostępne w stałej sprzedaży w Białymstoku, niemniej na pewno są warte uwagi, zwłaszcza dla osób, które nie boją się wyzwań i hołdują nowoczesności w rożnych wymiarach życia.

Po drugie…

Drugą podpatrzoną przez nas nowinką w temacie okiennym, która może zainteresować nie tylko projektantów, są nowoczesne, praktycznie niedostrzegalne balkony francuskie zbudowane… także ze szkła.

Takie rozwiązanie, równie niecodzienne jak opisywane wyżej okna całe ze szkła, oprócz walorów estetycznych i niewątpliwie nowoczesnego designu, z pewnością ma też swoje walory użytkowe

  • Świetnie komponuje się z dostępnymi na rynku oknami niezależnie od materiału czy stylu.
  • Nie zabiera światła, co dziś jest szczególnie istotne, przy tendencjach dążących do doświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym.
  • Nie wymaga dopasowywania do aranżacji wewnątrz i na zewnątrz budynku.
  • Dzięki zastosowanej technologii może skutecznie chronić zarówno same okna, jak i dzieci czy zwierzęta wewnątrz.

Nietrudno zgadnąć, że nowoczesność wchodząca na rynek stolarki okiennej jest coraz bardziej spektakularna, zaspokajająca najbardziej wyszukane potrzeby przyszłych użytkowników.

Jakie będą okna jutro? Zapewne odpowiedzi na to pytanie pojawi się jeszcze wiele. Postaramy się je z czasem pokazywać na naszym blogu. Zanim jednak to nastąpi, warto też wiedzieć, co przemysł okienny oferuje dziś.

Okna duże do salonu Białystok

Okna najnowszej generacji w Białymstoku

W Białymstoku czy Suwałkach najciekawsze rozwiązania w temacie okien znajdą Państwo w aktualnej ofercie naszej firmy, która w pełni odpowiada trendom obecnym w stolarce okiennej i drzwiowej.

Zapewniamy, że dzięki profesjonalnemu doradztwu i szerokiemu asortymentowi, odpowiadającemu oczekiwaniom różnym grupom użytkowników, również Państwo znajdą u nas coś dla siebie. Po więcej informacji o naszej ofercie zapraszamy do naszej siedziby.