Ogrodzenia szyte na miarę | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

O ogrodzeniach mówić można niezmiennie jako o ważnym elemencie każdej posesji. Choć to dom, czy inna budowla zwykle stanowi punkt centralny posiadłości, ogrodzenie również gra ważną rolę, nazywane jest przy tym często (i słusznie) wizytówką posesji.

Warto zatem zadbać szczególnie o staranny wybór ogrodzenia, by wyglądało efektownie i stylowo, a przy tym nie straciło na funkcjonalności. W dzisiejszym artykule pokażemy, że da się to zrobić mając do dyspozycji różne ogrodzeniowe opcje.

Ile domów, tyle ogrodzeń?

Rzeczywiście, z perspektywy wieloletniego doświadczenia, można pokusić się o taką refleksję. Wynika ona przede wszystkim z faktu, że dostępne obecnie na rynku wersje ogrodzeń spełniają najbardziej wyszukane potrzeby właścicieli posesji w Białymstoku czy innym dowolnym mieście.

Do wyboru macie Państwo między innymi:

  1. Ogrodzenia posesyjne – systemy złożone z elementów niezbędnych, by wyodrębnić i odkreślić prywatny teren od innych obszarów w niebanalny lub klasyczny sposób.
  2. Ogrodzenia przemysłowe – choć z nazwy polecane do przestrzeni innej niż mieszkalna, ich estetyka pozwala na swobodne zastosowanie również wokół domu, a wzmocnione parametry pomagają jeszcze skuteczniej chronić dobytek.
  3. Ogrodzenia betonowe – to alternatywa dla innych form ogrodzeniowych, niewymagająca zabiegów pielęgnacyjnych; przy zastosowaniu betonu łupanego skutecznie imituje kamień naturalny.
  4. Gabiony – stosowane dziś metalowe kosze wypełnione kamieniami obok niekwestionowanych walorów użytkowych są bardzo efektowne i co najistotniejsze, zawsze niepowtarzalne.

O dobór i prawidłowy montaż zadbają odpowiednio przygotowani fachowcy, wybierając również właściwy asortyment akcesoriów i elementów montażowych, które można dopasować do różnych zadań.

Co potrafią takie ogrodzenia?

Jakich funkcji obok reprezentacyjnej i skutecznego wyodrębnienia przestrzeni można po ogrodzeniach oczekiwać?

  • Po pierwsze, skutecznej ochrony przed intruzami w postaci włamywaczy, ale także dzikich zwierząt, które coraz częściej odwiedzają prywatne posesje. Trzeba pamiętać jednak, że każdy gatunek zwierzęcia będzie wymagał innych zabezpieczeń, na przykład lis potrafi wykonać spory podkop, a wilk z łatwością przeskoczy zbyt niskie przęsło.
  • Po drugie, skutecznego ograniczenia dla zwierząt domowych. Tu też trzeba brać pod uwagę zdolność pokonywania przeszkód przez własnych pupili. Nieraz konieczne jest bardzo wysokie ogrodzenie na betonowej podstawie, a czasami wystarczy zwykła brama.
  • Po trzecie, ochrony przed osuwaniem się ziemi czy podmywaniem terenu. To kolejne zadanie dla dobrego ogrodzenia. Tu sprawdzi się gabion, a w niektórych przypadkach także odpowiednio wkopane w głąb ogrodzenie betonowe.
  • Bywa, że ogrodzenie służy także jako bariera bezpieczeństwa przed pojazdami, zwłaszcza jeśli dom zlokalizowany jest blisko ruchliwej ulicy, w rozwidleniu drogi czy przy zakręcie. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane ogrodzenie może uchronić lub przynajmniej zminimalizować straty w takim przypadku.

Do tematu ogrodzeń podejść należy bardziej wszechstronnie, nie tylko patrząc na walory estetyczne. Pozwoli to zaoszczędzić sobie niemiłych niespodzianek: wizyt dzikich zwierząt, podmywania terenu posesji a w rezultacie – strat finansowych na naprawy.

Ogrodzenia metalowe próbki i wzory Białystok

W Białymstoku też modnie

Klienci wybierający ogrodzenia z naszej gamy ofertowej mają pewność, że zyskują bezpieczeństwo i funkcjonalność dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Do tego oczywiście niebanalny wygląd dostrzegalny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz posesji oraz jakość i prostota utrzymania ogrodzeń w czystości – zalet można wymienić znacznie więcej.

Moda na piękne ogrodzenia to nie luksus, ale przede wszystkim kwestia świadomego wyboru. Wystarczy tylko sprecyzować oczekiwania, żeby w nowoczesny i stylowy sposób zaznaczyć granice swojego domostwa.