Kiedy zdecydować się na drzwi stalowe | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Drzwi są zabezpieczeniem domu, a jednocześnie jego ozdobą, dlatego obecnie na rynku dostępne są modele wykonane z różnych materiałów: drewna, PVC, stali, aluminium, włókna szklanego, a także w wersjach łączonych. W tym wpisie wyjaśniamy, kiedy sprawdzą się modele drzwi stalowych i na co zwracać uwagę, by wybrać odpowiedni model.

Charakterystyka drzwi stalowych

Drzwi ze stali są zdecydowanie cięższe niż inne modele. Na ogół są też grubsze – do wyboru masz skrzydła o grubości 45, 55 i 68 mm. Dzięki wypełnieniu z pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu zachowują one walory termoizolacyjne odpowiednie do typu pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Ocynkowana ogniowo stal, wykorzystywana do produkcji tego typu drzwi, cechuje się dobrymi parametrami odporności na działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych, co sprawia, że przez lata drzwi takie zachowują swoją funkcjonalność i dobry wygląd. Ponadto, drzwi stalowe mogą posiadać właściwości, dzięki którym staną się drzwiami antywłamaniowymi czy przeciwpożarowymi.

Estetyka skrzydeł drzwiowych wykonanych ze stali

Dzisiejsze drzwi stalowe nie przypominają dawnych niezgrabnych drzwi technicznych. Odznaczają się wizualną różnorodnością w zakresie wykończenia – tu do wyboru modele:

  • malowane,
  • okleinowane,
  • ocynkowane.

Na ogół mają one stonowane, uniwersalne kolory – biel, brąz, antracyt, ocynk, ale na życzenie tworzone są także skrzydła w wybranych odcieniach z palety RAL. Ich powierzchnia jest zwykle gładka, bez zdobień, co sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości.

Na wygląd drzwi salowych wpływa także sama konstrukcja – dostępne są i te jednoskrzydłowe, i dwuskrzydłowe. Poszczególne wersje można wyposażyć także w przeszklenia, które pozwolą doświetlić pomieszczenie, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy znajdujące się w nim okno jest nieduże lub gdy nie ma go wcale.

Te możliwości wizualnej indywidualizacji sprawiają, że takie drzwi łatwo dopasować do stolarki okiennej czy bramy garażowej, tworząc spójną aranżację.

Wysoka estetyka, gospodarczy charakter

Na ogół skrzydła stalowe wybiera się do pomieszczeń, które wymagają solidniejszego zabezpieczenia, jak: piwnice, garaże czy warsztaty, ale też ze względu na wizualne walory montuje się je jako drzwi wejściowe do budynków wielorodzinnych w wersji dwuskrzydłowej oraz jako boczne wejścia do budynków w wersji jednoskrzydłowej. Sprawdzą się też jako drzwi wewnętrzne do magazynów, serwerowni, pracowni, schowków. Słowem – drzwi stalowe dostępne również w salonie Wawruk w Białymstoku, warto wybrać, kiedy potrzebujesz solidnego rozwiązania do różnego typu pomieszczeń gospodarczych w budynkach jednorodzinnych, zabudowie wielorodzinnej, ale też w firmach i instytucjach.

A może stal z drewnem

Dobrą alternatywą, podnoszącą walory drzwi stalowych, są drzwi mieszane, czyli takie, w których konstrukcji wykorzystano drewno. Mają one na przykład drewnianą ościeżnicę i skrzydło z ocynkowanej ogniowo stali. W ten sposób zachowują trwałość, dając lepsze współczynniki przenikania ciepła oraz izolacyjności akustycznej. Dzięki drewnianej ościeżnicy unikniesz problemów z zawilgoceniem i przemarzaniem, z którymi możesz mieć do czynienia w pomieszczeniach gospodarczych, w których zwykle montuje się skrzydła stalowe.

Dobre drzwi do białostockich domów

Szeroki wybór skrzydeł drzwiowych wykonanych ze stali to sposób na trafny wybór drzwi dla siebie. Mają one stałe miejsce w naszej ekspozycji, dzięki czemu możesz sprawdzić nie tylko, jak wyglądają, ale też jak działają. Nasi specjaliści przedstawią Ci właściwości poszczególnych modeli, pomogą porównać wybrane skrzydła i wybrać te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.