Jak urozmaicić ogrodzenia | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Ogrodzenia powinny być funkcjonalne, ale również estetyczne. Ich walory wizualne pozwalają bowiem dopasować je do stylistyki otoczenia – elewacji i stolarki otworowej. Obecnie ogrodzenie nie przypomina dawnych ujednoliconych systemów, ale prezentuje się w zindywidualizowany sposób, dzięki kolorom, fakturom i kształtom. W tym artykule prezentujemy możliwości urozmaicania ogrodzeń marki WIŚNIOWSKI, które dostępne są w ofercie białostockiego salonu Wawruk.

Indywidualizacja – zaprojektuj swoje ogrodzenie

Marka WIŚNIOSKI proponuje systemowy układ ogrodzeńbram wyjazdowych, przęseł, słupów i furtek dobieranych indywidualnie. Poszczególne elementy składają się na spójne stylistycznie linie o dużym zakresie zmian pozwalających na dopasowanie ogrodzenia do działek różnego typu, niezależnie od ich wielkości czy ukształtowania terenu i wymagań użytkowników. W ten sposób powstaje niepowtarzalny projekt, który można wizualizować dzięki oprogramowaniu AW Expert – stało się ono przełomem w aplikacjach do projektowania ogrodzeń. Dzięki niemu nasz specjalista wygeneruje Twój projekt w czasie jednej rozmowy, przedstawiając jednocześnie kosztorys – może to być zupełnie nowe ogrodzenie lub projekt renowacji obecnego, uwzględniający optymalne wersje posadowienia segmentów.

Standardy – tylko w kwestiach technicznych

Cały układ ogrodzenia można dowolnie projektować, ale niezmienne pozostają parametry techniczne poszczególnych elementów. Niezależnie więc od ich układu, masz pewność, że określone komponenty zachowają funkcjonalność i będą bezpieczne oraz trwałe w użytkowaniu. Wynika to z faktu, że ogrodzenia Wiśniowski projektowane są zgodnie z metodą elementów skończonych MES, co sprawia, że dokładnie wiadomo, jak będą funkcjonowały w różnych warunkach.

Na linię produkcyjną trafiają wyłącznie najlepsze materiały konstrukcyjne. Z kolei technologiczne zaawansowanie parku maszynowego pozwala wykorzystywać w 100% fizyczne i mechaniczne właściwości stali, z której powstają komponenty ogrodzeń, zapewniając im stabilność i dużą wytrzymałość. Za uzyskanie najwyższej powtarzalności poszczególnych elementów odpowiadają natomiast nowatorskie techniki spawalnicze, gwarantujące jakość spoin.

Wyjątkowe kształty ogrodzeń

Wyżej opisane udogodnienia projektowe i wykonawcze pozwoliły na opracowanie 7 kolekcji ogrodzeń WIŚNIOWSKI, które w niepowtarzalny sposób aranżują przestrzeń wokół domu, podkreślając charakter zabudowy:

 • BASIC,
 • CLASSIC,
 • VARIO,
 • STYLE,
 • PREMIUM,
 • LUX,
 • MODERN.

Wyróżniają się one wzornictwem harmonizującym z otoczeniem utrzymanym w różnych stylistykach: nawiązujących do metaloplastyki, współczesnego minimalizmu architektonicznego, klasycznych rozwiązań dekoracyjnych.

Paleta kolorów

WIŚNIOWSKI oferuje szeroki wybór kolorystyki komponentów ogrodzeń, pozwalając na dopasowanie ich do elementów wykończeniowych na posesji. Do wyboru są:

 • stonowane kolory standardowe: niebieski, zielony, grafitowy, szary, brązowy, ciemnobrązowy, czarny,
 • wyraziste kolory niestandardowe: czerwony, szary, brązowy, biały,
 • niebanalne kolory specjalne: żeliwo, kwarc,
 • oryginalne kolory z palety HOME INCLUSIVE 2.0 z 4 kolekcji:
 • HIEARTH (green, willow green, fern green, deep green),
 • HISTEEL (true blue, marina horizon, anthracite, modern graphite),
 • HISTONE (comfort grey, warm stone, quartz grey, brown stone),
 • HIRUBY (moody coral, flame red, modern maroon, deep brown).

Ogrodzenia WIŚNIOWSKI malowane są proszkowo, dzięki czemu uzyskuje się różne faktury powierzchni z efektami dekoracyjnymi o określonym stopniu połysku. Na takiej powierzchni nie zostają zacieki.

Ogrodzenia w Białymstoku – takie jak chcesz

Kolekcję ogrodzeń WIŚNIOWSKI znajdziesz w naszym salonie w Białymstoku. Tu wykonasz projekt, wybierzesz poszczególne elementy, a nasi specjaliści doradzą, które z rozwiązań sprawdzą się najlepiej. Jesteśmy dumni z tego, że Wawruk chętnie wybierają białostoczanie, szukając solidnych ogrodzeń.