Istota wypełnienia szyb zespolonych i powłok w oknach, część 2. | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Kontynuując watek z poprzedniego artykułu, dotyczący współczesnych okien, na przykładzie Białegostoku i wykonanych tutaj realizacji możemy powiedzieć więcej również o specjalnych powłokach niskoemisyjnych, stosowanych na szyby. Powłoki takie są niewidoczne dla ludzkiego oka, dlatego pozostawiają wysoką estetykę całości, natomiast znacznie podnoszą walory cieplne pakietów szybowych. Dopełnieniem jest profesjonalny montaż okien, który zapewni trwałość i szczelność wszystkich systemów okiennych.

Pełna transparentność okien z powłoką niskoemisyjną

Aby od początku posługiwać się prawidłowym nazewnictwem, używamy określenia „powłoka niskoemisyjna”, ponieważ określenie to bywa w wielu źródłach błędnie zastępowane pojęciem „szyba niskoemisyjna”. Skupiamy się właśnie na powłoce, czyli warstwie nakładanej na szybę po stronie będącej wewnątrz pomieszczenia, w procesie tworzenia pakietów szybowych poszczególnych okien, dostępnych także w naszym salonie w Białymstoku. Zalety takiej powłoki są nie do przecenienia.

1. Odbija długofalowe promieniowanie cieplne

Ciepło z urządzeń grzejnych i źródeł oświetlenia wnętrz może zostać odzyskane, gdy odbija się od powierzchni szyb i wraca do wnętrza, zamiast przenikać na zewnątrz. Klasyczne pakiety szybowe również w pewnym stopniu spełniają rolę bariery, natomiast specjalna powłoka jest znacznie skuteczniejsza.

2. Przepuszcza energię słoneczną do wnętrza budynku

Naturalne wspomaganie ogrzewania pomieszczeń jest odczuwalne zwłaszcza, gdy Twoja kuchnia czy salon przez większą część dnia mają dostęp do promieni słonecznych. Powłoka niskoemisyjna sprawia, że energia słoneczna może przenikać do wnętrza pomieszczeń w optymalnym stopniu, bez ryzyka przegrzania wnętrz.

3. Poprawia bilans energetyczny okna

Zastosowanie powłoki niskoemisyjnej nie jest brane pod uwagę jako odrębny czynnik przy wyliczaniu współczynnika przenikania ciepła okna, pozwala natomiast zachować równowagę pomiędzy temperaturą wnętrz i temperaturą szyb. Okno jest mniej wychłodzone także przy niskiej temperaturze na zewnątrz.

4. Pomaga redukować skraplanie pary wodnej

Cieplejsze okno to mniejsza różnica temperatur pomiędzy taflą szyby a wnętrzem pomieszczeń. Mimo chłodu z zewnątrz, okna drewniane, PCV i pozostałe będą miały od początku zapewnioną powłokę hydrofobową. Ważne jest, aby przy zakupie wybrać odpowiednie szyby, ponieważ powłok tych nie nakłada się w trakcie użytkowana okna.

Okna z powłoką niskoemisyjną Białystok

Sprawdź powłokę niskoemisyjną w oknach PCV i nie tylko

Korzystając z asortymentu zaufanych producentów okien lub na podstawie poleceń z realizacji w Białymstoku i innych miastach, zapewniamy Klientom zgodność pakietów szybowych z oryginalną specyfikacją techniczną. Już na tej podstawie możesz mieć pewność, że wybrane przez ciebie szyby posiadają specjalną powłokę niskoemisyjną.

  • O rodzaju, parametrach technicznych oraz faktycznej obecności powłoki przeczytasz w dokumentacji danego okna. Taką dokumentację udostępniamy zawsze na etapie ustalania szczegółów współpracy i przekazujemy po montażu okien.
  • Klientom, którzy chcą zobaczyć taką powłokę na szybie, służymy pomocą z użyciem specjalnego detektora, którego światło wyraźnie ukazuje obecność warstwy innej niż sama szyba, obecnej na całej powierzchni szyby od jej strony wewnątrz pomieszczenia.

Wybór pakietów szybowych należy przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji, natomiast zawsze możesz liczyć na rzetelność naszych doradców. Pod kątem Twoich potrzeb i oczekiwań może być przygotowanych kilka różnych propozycji, z których wybierzesz najlepszą dla siebie.

O czym należy pamiętać w przypadku szyb z powłoką

Przedstawianie powłoki niskoemisyjnej jako antidotum na wszystkie problemy z Twoimi dotychczasowymi systemami okiennymi, może być nieco przejaskrawione, dlatego warto skupić się na faktach. Posiadając takie okna, należy mieć świadomość, że:

  • powłoka, czyli szyba od strony pomieszczenia, powinna być zawsze czysta i sucha, aby zachować pełną wydajność niezależnie od pory roku, czy pory dnia;
  • obecność powłoki nie zmniejszy ryzyka płowienia wyposażenia wnętrz przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, mimo właściwości podobnych do filtrów UV; aby ograniczyć zgubny wpływ promieni słonecznych, należy zastosować dodatkowo rolety;
  • wyłącznie prawidłowy montaż okien sprawi, że cały system okienny, czyli profile i pakiety szybowe spełnią swoje zadanie w zapobieganiu wychłodzeniu pomieszczeń, dlatego działania dodatkowe również warto powierzyć osobom kompetentnym.

Złożona z tlenków metali szlachetnych powłoka stanowiła przełom w produkcji stolarki okiennej, natomiast obecnie jest na tyle powszechna, że nasi Klienci uznają ją za oczywistą element okna.

Zamów okna w Białymstoku, wybierz firmę z tradycjami

Wieloletnia obecność na rynku w Białymstoku oraz sprzedaż i realizacje w innych miastach, nieustannie wzbogacają nasz dorobek o kolejne przykłady udanej współpracy. Proponując bogaty wybór okien, montaż tych okien, montaż drzwi – również z naszej damy ofertowej, stale dbamy o satysfakcjonującą jakość usług. Polecenia Klientów to najlepsza forma rekomendacji.