Drzwi z aluminum nie muszą być szare – poznaj różne opcje | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Popularność drzwi aluminiowych wynika z ich wszechstronności. Spośród dostępnych na rynku modeli możesz wybrać stolarkę drzwiową zarówno do domu, jak i do firmy, czy do zakładu przemysłowego. Mimo pierwszego skojarzenia z surową, metaliczna odsłoną, o tych drzwiach warto dowiedzieć się więcej, aby sprawdzić, jakie korzyści mogą płynąć dla Ciebie z wykorzystania aluminiowych konstrukcji przez wiodących producentów.

Ościeże uzupełnione solidnymi drzwiami

Stolarka otworowa jest dziedziną, w której nieustannie pojawiają się innowacje, chętnie wybierane przez Klientów. Prowadząc sprzedaż drzwi w Białymstoku również zwracamy uwagę na nowatorskie rozwiązania, za sprawą których proste z pozoru konstrukcje nabierają nowej funkcjonalności i charakteru.

O drzwiach aluminiowych należy mówić pod kątem uniwersalności tych systemów. Kwestie bezpieczeństwa, dźwiękoszczelności oraz optymalnej przenikalności cieplnej są obecnie standardem, natomiast co do wyglądu możesz liczyć na wiele ciekawych propozycji.

 • Skrzydło drzwiowe w całości wykonane z aluminium. W tym przypadku rama składa się z kilku profili aluminiowych, aluminium jest także materiałem, z którego wykonano płyty lub panele, stanowiące warstwę zewnętrzną drzwi. Zależnie od rodzaju wykończenia skrzydło drzwiowe może być:
 • odzwierciedleniem pierwotnej barwy surowca, czyli srebrno-białe,
 • jaśniejsze lub ciemniejsze za sprawą obróbki chemicznej (przykład – anodowanie) albo mechanicznej (przykład – szczotkowanie).
 • Przeszklenia i inne elementy dodatkowe. Szlachetny wygląd metali idealnie komponuje się między innymi ze szkłem, dlatego popularne są modele, w których zastosowano szklane wstawki:
 • jako element dekoracyjny, w postaci niewielkich, pojedynczych zlicowań,
 • w postaci znacznie większych przeszkleń z matowego szkła w drzwiach wewnętrznych.
 • Warstwa wierzchnia – powłoka ze specjalnej farby lub lakieru. Szeroka gama barw to zazwyczaj cała paleta RAL, dlatego możesz zdecydować, czy drzwiom wewnętrznym lub innym dowolnym dodać charakteru, czy wybrać stonowaną kolorystykę. Opcje to:
 • farby i lakiery transparentne, czyli takie, które nieco zmieniają barwę aluminium, lecz nie zakrywają jego naturalnej struktury,
 • farby i lakiery kryjące – całkowicie zmieniają barwę warstwy wierzchniej skrzydeł drzwiowych, sprawiając, że drzwi aluminiowe mogą mieć zupełnie inny kolor.
 • Drewniane i drewnopodobne okleiny w stylu naturalnym. Połączenie wytrzymałości drzwi aluminiowych i naturalnej estetyki drzwi drewnianych to sposób, aby zabezpieczyć budynek, dekorując jednocześnie jego elewację. W tej wersji masz do wyboru:
 • fornir, czyli warstwę z cienkich, sprasowanych płatów prawdziwego drewna,
 • okleinę, czyli tworzywo wzorowane na drewnie, zachowujące estetykę pierwowzoru.

Gdy wybierzesz odpowiedni model, montaż drzwi na terenie Białegostoku i okolic możesz powierzyć fachowcom z firmy Wawruk.

 

Wszystkie drzwi aluminiowe? To dobre rozwiązanie

Przyglądając się drzwiom, które są w całości lub częściowo wykonane z aluminium, z pewnością zauważysz, że są to zarówno duże, masywne skrzydła drzwiowe o charakterze przemysłowym, jak też eleganckie, z pozoru lekkie modele, idealne do domu lub mieszkania. Drzwiami aluminiowymi możesz wypełnić dowolne ościeże:

 • wewnętrzne i zewnętrzne w domu lub mieszkaniu,
 • wejściowe do klatki schodowej bloku,
 • wewnętrzne i zewnętrzne w biurowcach, zakładach pracy, halach,
 • inne w oparciu o dostępne na rynku modele lub w ramach zamówień indywidualnych.

Istotne jest również, że w tym segmencie znajdziesz zarówno wersje budżetowe, z minimalnymi zabezpieczeniami, lecz nadal trwałe oraz funkcjonalne, jak też z górnej półki cenowej, wyposażane w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe typu: podwójne ryglowanie.

Również odnośnie wrażeń wizualnych masz odpowiedni wybór. Aluminium w wersji niezmienionej to wersja pośrednia między okleinami/malowaniem na wzór oryginału, a uszlachetnianymi powłokami drzwi wewnętrznych, drzwi wejściowych i innych.

Istotne różnice pomiędzy stalą i aluminium

Podczas realizacji wykonywanych między innymi w Białymstoku, często montujemy drzwi, które różnią się niewiele między sobą, lecz należy znać te różnice. Będziesz wtedy wiedzieć dlaczego drzwi aluminiowych nie należy mylić ze stalowymi i jak wiele zależy od detali.

 1. W modelach stalowych rama wykonana jest ze stalowych kształtowników lub z drewna, a w wersji aluminiowej znajdują się wyłącznie profile aluminiowe.
 2. Wypełnieniem konstrukcji stalowej jest sztywna pianka poliuretanowa, natomiast drzwi aluminiowe mogą być wypełnione – poza pianką PUR – również styropianem lub wełną mineralną.

Sama konstrukcja warstwy zewnętrznej pod względem technicznym bywa podobna albo identyczna, gdy skrzydło drzwiowe zabudowane jest całościowymi płytami lub płycinami w postaci mniejszych elementów wkomponowanych w taflę płyty.

Drzwi, ościeżnice i okucia wysokiej jakości kupisz w Białymstoku

Współpracując z wiodącymi producentami drzwi, możemy aktualizować naszą ekspozycję w salonie w Białymstoku o modele, które wyróżniają się estetyką i stabilnością. Tobie również pomożemy dokonać wyboru. Wystarczy jeden kontakt, aby porozmawiać z kompetentnym doradcą.