Drzwi wewnętrzne ważnym elementem architektury | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Przy dostępnym obecnie asortymencie drzwi wewnętrznych nasi Klienci mają pewność, że mogą być one – a nawet powinny być – świadomym elementem architektury wnętrz. Czasy, gdzie drzwi sprawiały radość samym faktem, że po prostu były, bezpowrotnie minęły. I dobrze.

Nie brakuje u nas także cenionych na świecie nowości. Z których wybraliśmy trzy najbardziej interesujące, dostępne w Białymstoku.

Drzwi wewnętrzne, te niebanalne

Bardzo wysokie

W roku 2018 prawdziwym hitem były drzwi wysokie. Obecnie nic nie wskazuje na to, aby ten ciekawy i funkcjonalny trend, coraz bardziej popularny także w białostockich domach, miał się szybko zmienić. Trudno się dziwić, że wysokie drzwi zostały docenione przez użytkowników.

Warto zauważyć, że:

  • dzięki ich niecodziennym gabarytom najwyżsi domownicy wreszcie nie mają problemów z przechodzeniem pomiędzy pomieszczeniami; to niezwykle istotne na przykład, gdy trzeba poruszać się po mieszkaniu w półmroku;
  • optycznie podwyższą one pokój, kuchnię czy przedpokój, wprowadzając do wnętrza nutkę awangardy zwłaszcza, gdy zostaną zainstalowane z zamaskowaną, niewidoczną ościeżnicą;
  • zastosowane opcje kolorystyczne sprawiają, że drzwi wysokie stają się dekoracją ścian samą w sobie, niewymagającą dodatkowych zdobień czy przeszkleń, co docenią szczególnie wielbiciele stylu minimalistycznego i nowoczesnego.

Albo z niespodzianką?

Kolejną opcją w temacie drzwi wewnętrznych, której nie mogą pominąć koneserzy awangardy, są niewątpliwie pełnowartościowe, idealnie dopasowane drzwi w drzwiach. Modele takie podobają się nie tylko dzieciom, kochającym niespodzianki i „Alicję w Krainie Czarów”, ale także zwierzakom domowym, które z łatwością uczą się otwierać takie drzwi, by wydostać się na zewnątrz bez angażowania domowników.

A może drzwi-nie drzwi?

Mowa tu o modelach ukrytych, które w ścianie zdradza tylko klamka. Ościeżnica i skrzydło drzwiowe idealnie komponują się ze ścianą, nie ma tutaj przylg, które wyodrębniają w standardowych drzwiach miejsce, w którym skrzydło drzwiowe nakłada się na ościeżnicę. Taka wersja pozwala optycznie powiększyć przedzieloną ścianą przestrzeń – zwłaszcza niewielką – w pokojach przejściowych, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest ważny.

Jak widać do stworzenia architektonicznej perełki w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu nie potrzeba wiele. Wystarczą niebanalne drzwi, choćby takie, jak przedstawione wyżej, a do tego nieco odwagi. Efekt będzie miłym zaskoczeniem nie tylko dla gości, ale i dla samych domowników na co dzień.

Zanim zdecydujecie się Państwo na niebanalne drzwi w swoim otoczeniu, warto je obejrzeć, choćby w naszej Galerii czy na miejscu w Białymstoku. Dobry wybór to wybór przemyślany, natomiast gama ofertowa stale się powiększa, więc tym łatwiej znaleźć drzwi dla siebie.

Drzwi wewnętrzne wysokie Białystok

Te najlepsze również w Białymstoku

Zdajemy sobie sprawę, że rynek drzwiowy nieustannie się rozwija, dlatego stale się do naszej ekspozycji wprowadzamy coraz to, nowe nawet najbardziej nietypowe rozwiązania, popularne na świecie. Wszystko po to, by Klienci mieli taki sam wybór, jak w branży stolarki drzwiowej międzynarodowych liderów branży.

Również w miarę pojawiania się nowości, oferujemy je z autoryzowanym montażem lub bez – zależnie od potrzeb. Jedno jest pewne – solidne drzwi są inwestycją na lata.