Drzwi drewniane dobre na wszystko | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Cokolwiek powiedzieć o drzwiach drewnianych, trzeba przyznać, że słusznie cieszą się renomą mimo dostępnych alternatywnych rozwiązań. Drzwi drewniane, zwłaszcza biorąc pod uwagę walory użytkowe, sprawdzają się w wersji wewnętrznej i zewnętrznej niemal w każdym budynku i mieszkaniu. Bogactwo obecnego asortymentu na rynku sprawia, że można poczuć się jak na świetnej wystawie, gdzie każdy eksponat jest ciekawy i wyjątkowy. Drzwi optymalnie dobrane? Z pewnością właśnie takie znajdziecie Państwo w propozycjach liderów branży.

Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi?

Poniżej kilka wskazówek, które co prawda nie wyczerpują tematu, lecz będą pomocne przed podjęciem decyzji.

  1. Znaczenie ma dobór do stylu całego domu, a także do zamontowanych już drzwi wejściowych lub wewnętrznych. Mimo, że nieład artystyczny i chaos też uznawany jest za styl, w tym wypadku nie zawsze się sprawdzi. Dobry kierunek to spójność i harmonia.
  2. Warto na drzwi drewniane spojrzeć także w kontekście domowych podłóg drewnianych. Tu też potrzebna jest refleksja: kontrast czy harmonia? Jedno i drugie może być inspirujące, ważne jednak by dopasować całość do gustu domowników, aby stworzyć ciepłą, klimatyczną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.
  3. Parametry techniczne, wymiary i okucia – klamki oraz zamki to absolutna podstawa. Przy wyborze warto zaufać fachowcom, którzy znają oferowane egzemplarze od podszewki, łącznie z tajnikami montażu. Wystarczy tylko sprecyzować wstępnie swoje oczekiwania i nakreślić planowany budżet.
  4. Kolejny element, który często umyka uwadze kupujących, stanowi sposób otwierania – na zewnątrz, do wewnątrz lub teraz coraz bardziej popularna opcja: w obu kierunkach. Warto wcześniej tę kwestię przemyśleć, by potem uniknąć kosztów przeróbek.

Osobną sprawą, nierozerwalnie związaną także z drzwiami drewnianymi jest solidny, dokładny montaż, który ma zawsze wpływ na późniejsze walory użytkowe. Nawet najdroższe drzwi z najlepszymi zabezpieczeniami i atestami, źle zamontowane, nie spełnią swojego zadania.

Słowo o nowościach z tego sezonu

Rok 2019 obfituje w trendy, które my również widzimy na targach w kraju i za granicą, w katalogach producentów oraz innych wartościowych źródłach. Jeżeli myśleliście Państwo, że w dziedzinie drzwi powiedziano już wszystko, każdy kolejny sezon będzie zaskoczeniem.

Naszą uwagę w tym sezonie zwróciły przede wszystkim dwie kwestie estetyczne.

  • Pierwsza to niebanalne wybarwienia – błękity, granaty i zielenie, które idealnie komponują się z kolorami ziemi, ale także zlotem we wszystkich jego odcieniach. Tu warto postawić na klamki i zamki właśnie w tym kolorze.
  • Kolejna to wzornictwo. Wszelkiego typu łączenia z metalem, szkłem ale także piękne, zaskakujące lub minimalistyczne kształty wyżłobione na skrzydle drzwiowym, dziś są naprawdę trendy. Wśród wzorów znaleźć można ciekawe motywy roślinne, wzory geometryczne, jak również klasyczne linie proste w różnych konfiguracjach.

Osobnym wariantem nowoczesnych drzwi drewnianychdrzwi luksusowe i ekskluzywne oraz zabytkowe, także warte uwagi. Choć ich cena jest zawsze wyższa niż w przypadku modeli klasycznych, wartość ma odzwierciedlenie w precyzji wykonania, detalach oraz funkcjonalności.

Drzwi drewniane w nowoczesnym designie Białystok

Poszukiwane drzwi drewniane w Białymstoku

Z naszego doświadczenia wynika, że decyzja o wyborze drzwi z drewna jest zawsze trafna. Klienci, którzy zdecydowali się na takie drzwi do swoich domów, mieszkań i firm są zadowoleni z dokonanego wyboru nawet po latach. Wiele naszych bieżących i planowanych montaży w Białymstoku to sprawdzone, nowoczesne lub klasyczne drzwi drewniane w różnych wariantach.

Każde skrzydło drzwiowe jest efektem pracy włożonej w projekt oraz w wykonanie. Rezultat: ciekawy design i funkcjonalność, która jeszcze kilka dekad temu była nieosiągalna. Budownictwo pasywne, energooszczędne lub inne nietypowe wytyczne? Nowoczesne drzwi są do Państwa dyspozycji.