Drzwi do zadań specjalnych | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Drzwi do zadań specjalnych? A dlaczego by nie.

Oczywiście współczesne drzwi to znacznie więcej niż zwyczajne wypełnienie luki w ścianie służący tworzeniu ciągu komunikacyjnego. Dodatkowo dziś postaramy się udowodnić, że mogą być one ważnym aspektem równie ważnych zadań i nie sposób drzwi niczym innym zastąpić.

Krótkie wprowadzenie – różne drzwi w praktyce

Czego należy oczekiwać od drzwi? Drzwi, podobnie jak inne elementy architektury budynków, mogą spełniać rozmaite funkcje. Obok drzwi wejściowych zewnętrznych, które najlepiej znamy i kojarzymy, na rynku dostępne są też inne. Zależnie od przeznaczenia można spotkać między innymi:

Wszystkie one są dedykowane konkretnym zadaniom. Trzeba wiedzieć, że wymienione przez producenta konkretne przeznaczenie drzwi nie stanowi zabiegu marketingowego a ważną wskazówkę przy zakupie.

Właściwości super-drzwi

Aby nie być gołosłownym, prześledzimy teraz najistotniejsze właściwości wspomnianych wyżej drzwi, które chętnie wybierają również nasi Klienci z Białegostoku.

1. Drzwi wewnętrzne.

 • Zarówno drzwi szklane, jak i drzwi szklane przesuwne mogą być doskonałym, praktycznie niewidocznym elementem dzielącym czy odgradzającym przestrzeń. Pozwalają na zachowanie pełnej transparentności. Stosowane dziś materiały są na tyle bezpieczne i trwałe, że dzięki nim zadanie specjalne w postaci skutecznego, choć niewątpliwie odważnego wydzielenia potrzebnej strefy, jest proste, a przy tym efektowne. Sprawdzą się nawet na bardzo malej powierzchni.

2. Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne

 • Drzwi przeciwpożarowe mają skutecznie chronić wnętrze od ognia. I chronią, dzięki zastosowaniu specjalistycznych technologii oraz niepalnych materiałów. Jeśli potrzebujesz ochrony od ognia, atesty przeciwpożarowe charakteryzujące te modele są niezbędne. Klasę pokazują symbole:
  – I oznacza szczelność ogniową w czasie powyżej 10 sekund,
  – E oznacza izolacyjność ogniową, wyrażaną w minutach, kiedy nieogrzewana strona nie może osiągnąć temperatury wyższej niż 140C,
  Zdarzają się też symbole:
  – C oznaczający drzwi z samozamykaczem oraz
  – S oznaczający dymoszczelność, z cyframi określającymi minuty odporności na zadymienie.
 • Drzwi aluminiowe natomiast sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest trwałość i estetyka. Ze względu na parametry i zastosowane wzornictwo można je montować zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Mają być piękne i funkcjonalne, do tego są przeznaczone.
 • Drzwi techniczne świetnie sprawdzają się w piwnicach, kotłowniach i wszelkich zabudowaniach. Mają większe wymiary, niż drzwi domowe, by ułatwić wnoszenie i wynoszenie różnych gabarytów. Są wytrzymałe i minimalistyczne. Mogą służyć również jako drzwi wejściowe.

3. Drzwi zewnętrzne

 • Jeśli chodzi o drzwi antywłamaniowe, nazwa mówi sama za siebie. Mają one skutecznie chronić dom, czy inny budynek przed intruzami, chcącymi dostać się do środka. Wysokie współczynniki skuteczności oraz specjalistyczne okucia i zabezpieczenia, w połączeniu z innowacyjnymi zamkami spełnią swoją rolę. Dostępne klasy to RC od 1 (najsłabsza) do 6 (dawniej polskie klasy A, B, C).
 • Drzwi zewnętrzne drewniane mają obok funkcji oczekiwanej od tych zwyczajnych, przede wszystkim walory estetyczne. Nie bez znaczenia jest również ich trwałość. Spełnią one oczekiwania osób, które cenią sobie klasykę i wygodę w jednym, choć takie drzwi będą wymagały co jakiś czas dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Potencjał stolarki okiennej i drzwiowej jest zatem obecnie na tyle duży, że można z powodzeniem zagospodarować każdą oścież w domu, mieszkaniu, obiekcie usługowym i innych budynkach. To szeroka gama rozwiązań niemal bez ograniczeń.

Super nowoczesne drzwi zewnętrzne Białystok

Drzwi dostępne w Białymstoku

Wymienione wyżej drzwi z solidnych materiałów od sprawdzonych producentów znajdują się w aktualnej sprzedaży naszej firmy. Dodatkowo chętnie doradzamy przy wyborze, proponujemy też ciepły montaż na potrzeby budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Przed decyzją o zakupie, próbkę naszych możliwości w postaci realizacji na montaż drzwi w Białymstoku i okolicach możecie Państwo obejrzeć w dziale Realizacje. Zapraszamy.