Drewniane podłogi Jawor Parkiet - estetyka i wysoka jakość | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Wybór ogrzewania podłogowego cieszy się coraz większą popularnością w nowym budownictwie. Zapewnia nie tylko niższe koszty ogrzewania, ale również może być montowany pod podłogami drewnianymi, dzięki czemu już nie musimy wybierać między funkcjonalnością a designem.

Nowoczesne budownictwo stawia na efektywność energetyczną

Ogrzewanie podłogowe, które jest stosowane w tzw. nowym budownictwie, wynika z energooszczędności oraz wyższej efektywności grzania. W połączeniu z innowacyjnymi systemami, tj. pompy ciepła lub mikrokogeneracją, pozwala nam uzyskać niezależność energetyczną, która – przy dzisiejszych problemach z dostawami energii elektrycznej – jest rozsądnym i przyszłościowym rozwiązaniem.

Nowoczesne budownictwo, które może poszczycić się uzyskaniem certyfikatu LEED lub BREEAM, stawia przede wszystkim na rozwój i maksymalizację efektów energetycznych. W połączeniu z wysokosprawnym ogrzewaniem podłogowym i odpowiednią termoizolacją, daje nam poczucie komfortu cieplnego, które wiąże się ze zmniejszeniem kosztów za wykorzystaną energię.

Nowoczesne rozwiązania nie byłyby jednak tak atrakcyjne, gdyby wybór podłóg drewnianych nie pozwalał nam na dowolność. Z tego właśnie powodu, producenci parkietów drewnianych oferują nam modele, takie jak deski warstwowe przystosowane do pracy z ogrzewaniem podłogowym.

Zobacz również Ciepły montaż okien, czyli nowoczesna technologia w Twoim domu

Piękne i naturalne podłogi drewniane z Białegostoku

Ogrzewanie a podłogi drewniane

Aby móc zainstalować ogrzewanie pod podłogami drewnianymi, najistotniejszy jest wybór odpowiednich desek. Brak deklaracji producenta parkietu odnośnie możliwości połączenia z tego typu rozwiązaniem cieplnym, wyklucza możliwość ich bezawaryjnej współpracy. Jeśli więc zależy nam na tym, aby podłoże zachowało swoje walory i nie doszło do trwałych uszkodzeń już po jednym sezonie grzewczym, warto zaufać sprawdzonym dostawcom, którzy oferują kompatybilne parkiety od sprawdzonych producentów.

Przykładem podłóg drewnianych, które mogą być łączone z tego typu ogrzewaniem są modele oferowane przez Jawor Parkiet, z którymi nasza białostocka siedziba nawiązała współpracę:

FertigDeska Luxury – prawdziwy diament wśród propozycji desek podłogowych. Luksusowa, długa (aż o 64% większa powierzchnia od standardowych modeli) i szlachetna deska, która dzięki prostej formie sprawia wrażenie wyważonej i doskonałej w każdym detalu. Dzięki zastosowaniu warstwowej konstrukcji może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym, zaś jej wysoka wytrzymałość na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne sprawia, że jest to inwestycja na lata. Luxury świetnie komponuje się w towarzystwie mebli drewnianych, elementów kamiennych i stalowych oraz we wnętrzach nowoczesnych;

FertigParkiet – propozycja dla tych, którzy cenią wygodę i wysokie walory estetyczne. Gotowy parkiet z konstrukcją dwuwarstwową pozwala na zastosowanie go w towarzystwie ogrzewania podłogowego, zaś warstwa stabilizująca wykonana z drzew liściastych zapewnia perfekcyjną stabilność i odporność na odkształcenia. Wykonany zarówno z rodzimych, jak i egzotycznych gatunków drewna, pozwala nam tworzyć dowolne aranżacje wnętrz typu skandynawskiego, rustykalnego i tradycyjnego;

MassiveParkiet – dla ceniących jednolite wykończenie, proponujemy gotowy parkiet lity Massive, który jest niezwykle eleganckim rozwiązaniem w każdym domu. Podobnie jak Luxury i FertigDeska, znajdzie zastosowanie w przypadku ogrzewania podłogowego.

Chevron – klasyczny parkiet w jodełkę, który jest klasą samą w sobie. Precyzyjny wzór, dbałość o detale oraz ponadczasowa elegancja sprawia, że jest to produkt dedykowany wymagającym. Zastosowanie podłogi z linii Chevron podkreśli awangardowy charakter wnętrza, zaś bogata paleta dostępnych odcieni z pewnością zachwyci każdego miłośnika naturalnego piękna.

I choć to tylko niewielka część modeli, które sprawdzą się w towarzystwie ogrzewania podłogowego, warto dokładnie zapoznać się z naszym katalogiem desek. Zapewniamy, że wszystkie zaprezentowane podłogi drewniane, wyróżniają się szczególną klasą, jakością wykończenia oraz niepowtarzalną estetyką.