Bramy – zalety, których nie doceniamy | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

O bramach można mówić wiele i wiele zostało już powiedziane także na naszym blogu. Temat warto kontynuować, ponieważ wiodący producenci często wzbogacają swoje rozwiązania o ciekawe i wartościowe nowości. Mając w sobie często niedoceniane lub niedostrzegane przez użytkowników zalety, współczesne bramy wnoszą również do naszych usług wiele udogodnień, które oferujemy z myślą o obecnych i przyszłych Klientach.

O bramach z praktyki

W praktyce bramy spełniają wiele funkcji niejako mimochodem, na które na co dzień zwykle się nie zważa.

Jeśli chodzi o te wjazdowe połączone z ogrodzeniem warto podkreślić, że:

  • odpowiednio zamontowane ogrodzenie z bramą skutecznie chroni trawnik czy ogród przed nadmiernym wysuszeniem, zwłaszcza w trakcie upałów;
  • głęboko wkopana i dobrze zamknięta wysoka brama przemysłowa lub posesyjna udaremni ucieczkę domowych psów i kotów;
  • każda brama wejściowa to także niezbędny element, jeśli chodzi o kontakt ze światem; na niej coraz częściej montuje się domofony lub videofony, które dodatkowo zabezpieczają domowników przed intruzami;
  • brama podobnie jak furtka może być miejscem do zainstalowania skrzynki na listy;
  • stanowią one barierę i wydzielają prywatność, aby osłonić posesję przed spojrzeniami z zewnątrz, zwłaszcza osób postronnych.

Solidne bramy są zazwyczaj ważnym argumentem podczas starań o korzystne warunki ubezpieczenia domu lub o zniżkę w opłacie ubezpieczenia; dotyczy to również ubezpieczenia samochodu, gdy garażowany jest na posesji lub parkowany bez garażu.

Dodatkowe właściwości – to również warto wiedzieć

W przypadku bram garażowych oprócz funkcji podstawowych warto wyróżnić takie, które wybiegają poza standardy. Poniżej kilka przykładów.

  • Poprawiają energooszczędność, jeśli garaż znajduje się w bryle budynku, tym samym pomagają zmniejszyć koszty ogrzewania.
  • Zapobiegają zawilgoceniu wnętrz domu od strony części garażowej, przedłużając tym samym trwałość ścian; wilgoć jest szkodliwa dla zdrowia, zatem tym bardziej warto zainwestować w rozwiązania, które sprawiają, że ściany są bardziej suche.
  • Odpowiednio zastosowana wentylacja zapewnia wymianę powietrza i pozwala uchronić osoby wewnątrz garażu przed zatruciem spalinami. To ważne na przykład w mroźne dni, gdy chcecie Państwo naprawić auto w garażu i podczas niektórych czynności należy uruchomić silnik.
  • Wersje wyposażone w przeszklenia pozwalają bez problemu zajrzeć, co dzieje się wewnątrz garażu bez konieczności otwierania lub podnoszenia całego skrzydła; ponadto wspomagają oszczędzanie energii elektrycznej i ogrzewania – światło słoneczne rozjaśnia wnętrza i pomaga je ogrzewać w zimne dni.
  • Bramy garażowe rozwierane to oszczędność miejsca wewnątrz garażu, natomiast roletowe, segmentowe czy uchylne – na zewnątrz, zatem można wybrać wersję dobraną optymalnie i do samego garażu, i do wielkości posesji.

Dodatkowo wszystkie bramy otwierane za pomocą automatu w oczywisty sposób oszczędzają czas, pozwalają zaparkować auto bez wysiadania. Ma to znaczenie nie tylko podczas opadów, zwyczajnie jest bardzo wygodne i cenione przez użytkowników.

Brama przemysłowa uchylna Białystok

Bramy w Białymstoku też niezastąpione

Bramy i ogrodzenia będące przedmiotem naszych realizacji w Białymstoku i okolicach, spełniają wszystkie funkcje podstawowe, podane przez producentów, mają również właściwości dodatkowe, wymienione w tym artykule.

Aby zakupiona brama wypełniała w 100% zapewnienia producenta i oczekiwania nowego właściciela przez wiele lat, warto pomyśleć nie tylko o sprawdzonym w praktyce modelu z atestami bezpieczeństwa, ale także o profesjonalnym montażu. To dwie kwestie, które uzupełniają się w praktyce dla zwiększenia walorów użytkowych.