Bramy garażowe i wjazdowe – jakie wybrać | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Współcześnie budowane domy, a także te podlegające remontom zewnętrznym, zaopatrywane są zazwyczaj w pełni automatyczne bramy garażowe i wjazdowe. Niektórzy producenci proponują spójne ze sobą bramy, co wpływa na wrażenie zaplanowanej aranżacji przestrzeni wokół domu. Do tego dochodzą komplementarne ogrodzenia i dom wygląda na doskonale zaprojektowany – co robi szczególne wrażenie przy modernizacji starszych posesji.

Najpopularniejsze modele bram

Wersje automatyczne są już stosunkowo długo obecne na polskim rynku. Niegdyś stanowiły nowinkę technologiczną i były synonimem wysokiego statusu społecznego. Obecnie w większości nowych domów stanowią standard.

My natomiast, jako dostawca bram z Białegostoku, obserwowaliśmy zarówno ich popularność na przestrzeni czasu, jak i jakość stosowanej w nich technologii. Doprowadziło to z czasem do wyłonienia najsolidniejszych wersji, najbardziej niezawodnych oraz najwygodniejszych dla użytkownika. Na ich sprzedaży postanowiliśmy się skupić. Do garażów najsolidniejsze okazały się modele segmentowe, a do ogrodzeń domu – bramy przesuwne.

Bramy segmentowe do garażu

O popularności bram segmentowych w największym stopniu decyduje konstrukcja. Posiadają one jednak kilka dodatkowych zalet, które należy wymienić:

  • konstrukcja – mają kształt paneli podobnych do żaluzji ustawionych poziomo; podczas otwierania wsuwają się pod sufit garażu;
  • oszczędność przestrzeni – jeśli dom posiada ograniczone miejsce postojowe lub przestrzeń przed garażem, wersja segmentowa będzie idealna (podczas pracy nie zabiera przestrzeni podwórza);
  • bezawaryjność – konstrukcja na szynach cechuje się bardzo niskim stopniem awaryjności (właściwie tylko silnik może się zepsuć, co dzieje się bardzo rzadko, a naprawa nie nastręcza trudności; ewentualnie pracę może zablokować ciało obce);
  • trwałość – w standardzie obecnie znajdują się napędy pozwalające bezawaryjnie otworzyć bramę co najmniej 100000 razy, co zapewnia długie lata pracy;
  • cicha praca – dzięki nowoczesnym mechanizmom skrzydło otwiera się niemal bezdźwięcznie;
  • wysoki stopień termoizolacji – dzięki czemu garaż się nie wychładza; odpowiadają za to materiały utrzymujące ciepło.

Ergonomia jest największą zaletą bram segmentowych i dlatego doskonale wpisują się one w polskie budownictwo. Wiele domów bowiem posiada niewielką przestrzeń przed garażem, którą niegdyś popularne wersje uchylne zajmowały aż nadto, utrudniając korzystanie z podjazdu.

Bramy przesuwne ogrodzeniowe

Do bramy garażowej można dobrać (wraz z ogrodzeniem), część wjazdową na posesję. W tym wypadku wybór jest nieco mniejszy – można zakupić wersję tradycyjną, tj. skrzydłową, lub przesuwną. Modele przesuwne cechuje kilka czynników, które muszą być spełnione, a są to:

  • odpowiednia szerokość podjazdu – brama podczas otwierania wsuwa po wewnętrznej stronie ogrodzenia,
  • oraz wolna przestrzeń za ogrodzeniem.

Największą zaletą wersji przesuwnej, podobnie jak segmentowej, jest niezajmowanie przestrzeni podjazdu. Można je więc uznać za ergonomiczne i komplementarne.

Jakie jeszcze są opcje bram – doradzamy z Białegostoku

Wymienione powyżej dwa rodzaje bram proponujemy Klientom z Białegostoku i innych miast wybierającym niezawodne technologie,. Nie oznacza to jednak, iż inne bramy nie są godne uwagi; każda z nich ma swoje zalety i wady. Wśród bram garażowych należy jeszcze wymienić: uchylne, rolowane, skrzydłowe. Ostateczna decyzja zależy zawsze od indywidualnych potrzeb oraz upodobań i jest to dla nas priorytetem podczas rozmów z właścicielami danego garażu lub posesji.