ABC firmowego montażu okien | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Trudno samodzielnie przeprowadzić montaż okien, dlatego jest to usługa najczęściej zamawiana w pakiecie wraz z zakupem stolarki okiennej, choć część kupujących wybiera monterów z polecenia. W dzisiejszym wpisie przyglądamy się temu, jak wygląda montaż okien przeprowadzany przez naszą ekipę z salonu Wawruk i wyjaśniamy, dlaczego skorzystanie z firmowej ekipy jest dla kupującego korzystniejsze.

Montaż okien wiąże się z zakresem gwarancji

Na ogół producenci zastrzegają, że gwarancja obejmuje te okna, które zostały zamontowane przez autoryzowane ekipy. Daje to pewność, że cały proces przebiega dokładnie tak, jak powinien, by okna nie zostały uszkodzone i zachowywały swoje walory. Zanim więc zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy montażystów z polecenia, sprawdź, jakie są warunki gwarancji. W salonie Wawruk przygotowaliśmy ofertę montażu zakupionych u nas okien w preferencyjnych cenach. Dzięki temu Klienci nie muszą szukać rozwiązań innych niż najlepsze – nasi montażyści mają odpowiednie kwalifikacje, by wstawiać w białostockich i innych lokalizacjach okna współpracujących z nami producentów.

Przed montażem – fachowy pomiar

Nikt sam nie mierzy okien, które kupuje. Robią to nasi pracownicy, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Potrafią oni dopasować realne wymiary do tych podanych w katalogach lub zaproponować okna wykonane w niestandardowy sposób. W czasie wizyty pomiarowej, którą świadczymy jako nieodpłatną usługę, nasz pracownik ocenia warunki techniczne i zakres prac, które trzeba będzie wykonać przy montażu – to ważne szczególnie w przypadku wymiany okien w starym budownictwie.

Ekipa do dzieła, czyli montaż okien

Nasza załoga zamontowała już wiele okien w Białymstoku – w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także użyteczności publicznej. Mamy nie tylko wiedzę o tym jak cały proces powinien przebiegać, ale też doświadczenie pozwalające dostrzec pozornie nieznaczące szczegóły oraz przewidzenie ewentualnych nieprawidłowości. Zawsze zwracamy uwagę na:

  • warunki techniczne w budynku, przede wszystkim na ewentualną wilgoć technologiczną (wiąże się ona ze schnięciem betonu czy farby), która może występować w budynkach remontowanych lub nowych; okna montujemy wyłącznie w suchych wnętrzach;
  • rodzaj ściany, w której znajdą się okna – inaczej będziemy je montować w ścianach jednowarstwowych, inaczej w dwuwarstwowych, a jeszcze inaczej w trójwarstwowych.

Jeśli pojawią się inne problemy natury technicznej, nasi Klienci mają pewność, że ekipa dysponuje odpowiednimi narzędziami, by sobie z nim poradzić.

Weryfikacja po montażu

Po zakończeniu prac montażowych sprawdzamy, czy skrzydła okienne działają prawidłowo – czy otwierają się płynnie i zamykają bez problemu, a także to, czy klamka porusza się łatwo, bez przeskoków i naddatkowego oporu.

Montaż okien uważamy za zakończony, gdy Klient samodzielnie sprawdzi, czy wszystkie skrzydła działają tak, jak powinny. Jeśli cokolwiek wzbudza wątpliwości, staramy się usunąć usterkę, a jeśli nie jest to możliwe, zgłaszamy problem producentowi.

Komfortowe użytkowanie

Zalecamy, by okna okresowo konserwować we własnym zakresie. Z doświadczenia wiemy, że przedłuża to ich żywotność. Wystarczy zabezpieczać uszczelki przed zamarzaniem i smarować zawiasy przed zimą, by okna długo służyły. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, które całą konserwację czynią niekłopotliwym i niewymagającym wiele czasu zajęciem.

Montażyści z salonu Wawruk z Białegostoku zamontują Twoje okna

Niezależnie od tego, które z okien wybierzesz – klasyczne czy nowoczesne lub niestandardowe – zamontujemy je profesjonalnie, zapewniając szybką realizację zlecenia w wygodnym dla Ciebie terminie. Białostoczanie, którzy zakupili u nas okna i skorzystali z usługi montażu, są zadowoleni z jej wykonania, co potwierdza choćby prężnie działający system poleceń.