Ogrodzenia „szyte na miarę” są idealnie dopasowane do budynku i otoczenia. W procesie ich produkcji bierze się bowiem pod uwagę szereg indywidualnych kwestii. W ofercie wielu producentów można znaleźć gotowe modele z omawianego segmentu, które projektuje się z myślą o konkretnym stylu architektonicznym, jeżeli jednak wolisz spersonalizowane rozwiązania, warto zdecydować się na wersję, która zostanie stworzona z uwzględnieniem Twoich konkretnych potrzeb i oczekiwań.
Czym właściwie jest tworzenie ogrodzenia na miarę?
Wiele firm umożliwia złożenie zamówienia na ogrodzenie dopasowane do indywidualnych wytycznych. W procesie produkcji uwzględnia się wówczas zarówno wymiary posesji, jak i względy estetyczne – między innymi aranżację ogrodu czy też wykończenie budynku. Opcja ta pozwala na uzyskanie konstrukcji niepowtarzalnej i spójnej z otoczeniem. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla miłośników niestandardowych rozwiązań architektonicznych oraz osób, którym zależy na tym, aby wszystkie elementy posesji doskonale ze sobą współgrały.
Możliwość zakupu spersonalizowanego ogrodzenia dotyczy wersji zarówno przemysłowych, jak i posesyjnych. Korzystając z tej opcji Klient zyskuje specjalny rodzaj opieki – sam uczestniczy w tworzeniu projektu, dzieli się swoimi oczekiwaniami oraz pomysłami. To pozwala dopracować wszelkie detale konstrukcji, aby w finalnej wersji odpowiadała preferencjom i potrzebom zleceniodawcy.
Co przemawia za kupnem ogrodzenia na indywidualne zamówienie
Wybierając ogrodzenie tworzone na miarę Klient zyskuje:
- niepowtarzalne walory estetyczne – taka konstrukcja jest jedyna w swoim rodzaju i wyróżnia się na tle innych, ponadto stanowi odzwierciedlenie gustu zamawiającego;
- wysoką funkcjonalność – podczas projektowania bierze się bowiem pod uwagę funkcje, jakie będzie spełniać ogrodzenie; jeśli zleceniodawcy zależy szczególnie na tym, aby stanowiło barierę oddzielającą posesję od zanieczyszczeń i hałasów ruchliwej ulicy, musi ono charakteryzować się szczególną masywnością, jeżeli natomiast ma zapewniać przede wszystkim prywatność, powinno być pozbawione wszelkich szczelin i prześwitów;
- szeroki wybór materiałów – obecnie dużą popularnością cieszą się ogrodzenia wykonane z kilku surowców jednocześnie, na przykład tafle hartowanego szkła w stalowych ramach;
- wiedzę na temat konserwacji – świadomość procesu produkcji przekłada się na dokładną znajomość zastosowanych rozwiązań, dzięki czemu możliwe jest wdrożenie odpowiednich działań pielęgnacyjnych;
- bezproblemowy montaż – projekt uwzględnia specyficzne cechy terenu, zatem ryzyko wystąpienia trudności podczas samodzielnego montowania zostaje zminimalizowane.
Na cenę konstrukcji wpływają takie kwestie, jak wymiary posesji czy zastosowane komponenty. Wprawdzie koszt ogrodzenia na indywidualne zamówienie jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku wyboru gotowego projektu, jednak zdecydowanie warto skorzystać z tego rozwiązania.
Ogrodzenie „szyte na miarę” a bezpieczeństwo
Ogrodzenie nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale do jego zadań należy także zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa domownikom. To ono stanowi pierwszą przeszkodę do pokonania dla potencjalnego włamywacza. Pod względem ochrony konstrukcje tworzone na indywidualne zamówienie zapewniają wiele korzyści. Wówczas Klient samodzielnie decyduje o tym, jak solidne materiały zostaną zastosowane w procesie produkcji (trudna do sforsowania będzie na przykład konstrukcja stalowa). Ma on również wpływ na wysokość ogrodzenia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż szczególnie ważne jest zabezpieczenie furtki i bramy wjazdowej. Zastosowanie rozwiązań antywłamaniowych to wyraz troski o bezpieczeństwo domowników i mienia.