3 rodzaje popularnych ogrodzeń dla domu | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Dom jednorodzinny wymaga ogrodzenia. Dodaje ono posesji majestatycznego wizerunku, stanowi i podkreśla granice prywatności oraz oczywiście zwiększa bezpieczeństwo domowników. Aktualnie jednak jest również ozdobą domu, gdyż każda forma obecnie tworzonych ogrodzeń ma ciekawe walory estetyczne. A jako że do zakupu nie trzeba zachęcać i zainteresowanie tym asortymentem utrzymuje się na wysokim poziomie, wystarczy dobrze zdecydować – wybrać wersję, która najlepiej będzie się komponowało z domem i jego otoczeniem.

Od klasyki po współczesność

Niegdyś dominowały ogrodzenia drewniane. Były one niewielkich rozmiarów i właściwie nazywaliśmy je płotami. Niewysokie deski pionowe łączono z betonowymi słupkami rozmieszczonymi co kilka metrów. Do dzisiaj można je zobaczyć niemal w każdej wsi.

Aktualnie proponowane wersje są symbolem innowacji, odbiegają już od tych klasycznych. Ich cechy to przede wszystkim:

  • większa wysokość – a tym samym są trudniejsze do sforsowania,
  • dodatkowe elementy związane z bezpieczeństwem – zazwyczaj są to ostre wykończenia, które utrudniają ewentualne przedostanie się na posesję, ale również zamki, rygle, alarmy,
  • różnorodność wzorów – choć tworzone są z niewielkiej ilości materiałów, producenci dbają o bogaty wybór designu,
  • możliwość indywidualnego zamówienia – czyli niepowtarzalnego wzoru, który będzie zastrzeżony dla kupującego,
  • trwałość – jednym z czynników decydujących o wyborze materiału do produkcji są jego sprawdzone na przestrzeni lat walory,
  • a także integracja z bramami wjazdowymi.

Współczesne ogrodzenia stanowią więc kompletny zestaw ochrony domu wraz z wygodnym do niego dostępem.

Najpopularniejsze ogrodzenia dla domu

Bez względu na design i zastosowane materiały, wszystkie współczesne ogrodzenia zapewniają podobny komfort. Sprawy techniczne związane np. z bramami schodzą tu więc na dalszy plan. Właściwie więc na pierwszym planie jest wygląd i dopasowanie do domu. W tym zakresie Klienci Wawruk w Białymstoku wybierają najczęściej ogrodzenia:

  • betonowe – dające wrażenie największej stabilności; mają one zazwyczaj tradycyjną strukturę, tj. składają się z betonowych słupów, na których mocuje się elementy odgradzające i ozdobne wykonane z różnych materiałów: kamienia, betonu, drewna czy metalu;
  • metalowe – a właściwie aluminiowe, gdyż jak się okazało w praktyce, w największym stopniu spełniają one różne wymagania; najczęściej posiadają nowoczesny design, a przy tym bardzo dużo wzorów, zarówno artystycznych, jak i całkowicie osłaniających przestrzeń domostwa;
  • gabiony – które są tu największą nowością; w przygotowanej stalowej konstrukcji na wzór siatkowanego kosza mieszczą różnego typu wypełnienie; zazwyczaj są to: kamienie, drewniane bale, szkło, przygotowane do tego celu bloki; są bardzo wytrzymałe, co wynika z ich pierwotnego zastosowania – utrzymywania osuwisk.

Do tradycyjnych domów najczęściej wybiera się ogrodzenia betonowe. Jednak w związku z tym, że coraz częściej modele architektoniczne domów odbiegają od stylu klasycznego, warto poznać całą gamę współczesnych rozwiązań.

Komplety ogrodzeń do nabycia w Białymstoku

Zakupując nowoczesne ogrodzenie Klient ma możliwość wyboru odpowiedniej bramy i furtki. Większość sprzedawanych obecnie ogrodzeń to komplety, lecz pozwalają one na wybór pewnych elementów. Tak jest w naszym sklepie w Białymstoku. Klient więc może wybrać takie samo ogrodzenie jak sąsiad, lecz dzięki doborowi bramy, elementów ozdobnych, a także koloru, będzie się ono wystarczająco różniło. Pozwala to na dobór zgodnie z własnym gustem i potrzebami skomponowania wszystkich elementów danej posesji w spójną całość.