3 innowacje w dziedzinie automatyki do bram | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

W poprzednich artykułach omawialiśmy już w mniejszym lub większym stopniu tematykę bram garażowych oraz wjazdowych, natomiast sama automatyka do bram jest ciekawym zagadnieniem, które warto zgłębić pod kątem dostępnych na rynku innowacji. Zasada działania jest niezmienna, czyli mechanizm aktywowany pilotem otwiera Twoją bramę, natomiast szereg aktualnych udogodnień sprawia, że również nasi Klienci chętnie decydują się na określone systemy.

O bramach w wersji multifunkcjonalnej – podstawowe argumenty

Nie sposób w jednym artykule opisać wszystkie korzyści dotyczące poszczególnych bram, również pod kątem automatyki z nimi związanej, natomiast już w oparciu o poniższe możesz zobaczyć, jak wiele zyskały modele wjazdowe, czy garażowe, które wyposażono w nowoczesne napędy z opcją zdalnego sterowania (po szczegóły zapraszamy do naszego salonu w Białymstoku).

1. Zasilanie energią z zestawów solarnych

Ogniwa fotowoltaiczne, które pozwalają przetwarzać energię słoneczną w energię elektryczną, mogą stanowić źródło stałego lub awaryjnego zasilania napędu. Odpowiednia ilość energii zgromadzona w ogniwach zapewnia płynną pracę bram przesuwnych i innych. To idealny sposób, aby:

  • korzystać z odnawialnych zasobów naturalnych,
  • zmniejszyć rachunki za energię elektryczną,
  • zachować funkcjonalność systemu niezależnie od sytuacji.

Ta metoda nie może zastąpić głównego źródła energii elektrycznej, niemniej jednak jest ciekawym i wydajnym rozwiązaniem.

2. Profesjonalna ochrona przed włamaniem

Tak jak standardowe ogrodzenia są nieraz znikomą przeszkodzą, aby dostać się na posesję, tak nowoczesna brama wjazdowa lub brama do garażu może mieć dodatkowe zabezpieczenia. Zamki elektryczne sprawiają, że:

  • gdy napęd jest zablokowany, niemal całkowicie zostaje odcięta możliwość sforsowania bram garażowych lub wjazdowych;
  • wszelkie próby włamania zakończą się niepowodzeniem, gdy reakcja na nie nastąpi w ciągu 20 minut; w tym czasie brama nie powinna poddać się żadnemu naporowi.

Warto, aby cała konstrukcja miała klasę bezpieczeństwa nie mniejszą niż C, a co za tym idzie – przynajmniej dwa solidne zamki lub jeden wielopunktowy, ryglujący w nie mniej niż trzech punktach na obwodzie bramy.

3. Bieżący przesył informacji zwrotnych

Pilot staje się swoistym centrum zarządzania, ponieważ za pomocą kilku przycisków możesz w skoordynowany sposób zarządzać znaczną częścią automatyki w domu lub firmie, a informacje o jakichkolwiek zmianach dotrą do Ciebie niezwłocznie. Pomocny jest:

  • kilkukanałowy pilot o częstotliwości radiowej,
  • aplikacja na dowolne urządzenie mobilne, która działa również jak najlepszy doradca.

Inaczej niż w przypadku zwykłych ogrodzeń, systemy zautomatyzowane dają komfort przebywania poza domem, ponieważ zawsze wiesz, czy Twoja posesja jest bezpieczna.

Bramy garażowe segmentowe Białystok

Brama z Białegostoku na gwarancji – to także istotne

Po wybraniu automatyki do bram ważny jest profesjonalny montaż systemu i okablowania, ponieważ od tego w głównej mierze zależy prawidłowe działanie całej instalacji. Funkcja licencjonowanych instalatorów powstała, aby każde zlecenie montażowe odbywało się w oparciu o odgórne wytyczne producenta z uwzględnieniem:

  • specyfiki poszczególnych bram przesuwnych, bram garażowych oraz pozostałych konstrukcji chroniących garaż lub posesję,
  • wyposażenia danego zestawu pod kątem elementów stanowiących nieodłączne części całości systemu,
  • prawidłowości położenia instalacji elektrycznej, będącej źródłem zasilania poszczególnych napędów i opcjonalnie połączenia z ogniwami fotowoltaicznymi.

Przypadkowe działania mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia, dlatego montaż należy zawsze powierzyć odpowiednio wykwalifikowanym pracownikom. Taką kadrę zapewniamy Klientom podczas każdorazowej współpracy na terenie Białegostoku i innych miast.

O bramach w nowatorskim wydaniu. Wawruk to dobry wybór

Podobnie jak użytkownicy nowoczesnych bram, my również jesteśmy ciekawi kolejnych innowacji, również tych, które nie weszły jeszcze na rynek, a mają szansę docelowo zastąpić obecne technologie. Wiodący producenci bram garażowych oraz wjazdowych prezentują swoje autorskie rozwiązania między innymi na targach branżowych i jest to również dla nas inspiracja do poszerzania gamy ofertowej o najciekawsze systemy, zawsze z myślą o Klientach.