Proste i piękne meble drewniane do Twojego domu | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Wzornictwo nawiązujące do minimalizmu to ciekawe towarzystwo dla mebli drewnianych. Im mniej detali, tym bardziej majestatyczne wydają się być najprostsze nawet ławy, stoły, czy krzesła. Aranżacje industrialne również bazują na elementach drewnianych, dlatego nasze propozycje wpisują się w minimalistyczny styl, a w połączeniu z oknami i podłogami drewnianymi wyglądają ponadczasowo.

W meblach drewnianych ważne są detale

Przygotowanie drewna do stworzenia mebli drewnianych to nieraz żmudny proces, lecz jego efektem jest uzyskanie odpowiedniej warstwy wierzchniej, która poza impregnacją lub lakierowaniem, nie wymaga żadnych dodatkowych działań.

Obecność mebli w naszym asortymencie jest efektem współpracy z pracownią stolarską Kerno, w której to pracowni powstają konstrukcje niezwykłe w swej prostocie. Dlaczego drewno było istotnym argumentem?

  1. To surowiec do zadań specjalnych, z którego można stworzyć i bogato zdobione wezgłowia łóżek, i proste stoliki kawowe. Nasza gama ofertowa to druga opcja, czyli modele tworzone z prostotą, a jednocześnie pełne wyrazu.
  2. Wnętrza zyskują naturalny wygląd, co w dobie przewagi frontów i całych mebli z tworzyw sztucznych, jest korzystną odmianą. Dopełnieniem mogą być inne elementy naturalne, choćby wspomniane wyżej podłogi drewniane.
  3. W pomieszczeniach tworzy się przyjazny mikroklimat ze względu na właściwości absorbcyjne drewna. Wilgoć nie skrapla się na meblach, lecz jest przez nie wchłaniana, a następnie odparowywana.
  4. Proste konstrukcje z drewna to znacznie więcej przestrzeni, co również wpisuje się w ideologię minimalizmu. Im mniej wyposażenia wnętrz i im jest ono prostsze, tym bardziej przyjazną przestrzeń do życia możesz wokół siebie stworzyć.

W pracowni Kerno powstają również charakterystyczne drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, w tym modele antyczne z ciekawymi ornamentami oraz stylizowanymi klamkami, dlatego również w kwestii mebli mogliśmy tej marce zaufać i zdać się na inwencję właścicieli.

Jak przygotować wnętrze industrialne we własnym domu

Im mniej detali i różnych struktur w obrębie jednego pomieszczenia, tym szybciej powstanie urządzona minimalistycznie przestrzeń. Co do samej przestrzeni, warto, aby była otwarta, pełna światła, wolna od ścian i przesłon. Surowy charakter wnętrza podkreślą dodatkowo:

  • stonowane barwy głównie z przewagą bieli i szarości oraz pojedyncze detale w nasyconych kolorach, na przykład czerwony zegar na ścianie, żółta poduszka, turkusowy abażur,
  • duże okna, na przykład okna drewniane z obszernymi pakietami szybowymi i cienkim profilem okiennym, dostępne również w naszej gamie ofertowej;
  • przewaga szkła, drewna, metalu; możesz na przykład wybrać omawiane w tym artykule meble drewniane na metalowych stelażach jako optymalne połączenie;
  • minimum dodatków, a co za tym idzie zwrócenie uwagi na szczegóły; tutaj nawet klamki do drzwi powinny mieć swój niebanalny styl i prostotą dopełniać całość.

Minimalistyczne wnętrza wyglądają jak zaprojektowane mimochodem, niejako przy okazji, natomiast przyglądając się całości, a następnie poszczególnym elementom można dostrzec, że wszystko ma tutaj swoje miejsce i zostało dokładnie przemyślane.

Meble drewniane stolik Białystok

Pomysły na ciekawe wyposażenie od pokoju dziecięcego po sypialnię

Sposób wykończenia mebli drewnianych daje wiele możliwości kreowania pomieszczeń poprzez odpowiedni dobór wersji kolorystycznej. Spośród wielu metod wykończenia powierzchni drewna najpopularniejsze są nadal takie, które pokazują naturalne usłojenie, a przy okazji podkreślają naturalną barwę, specyficzną dla danego gatunku.

Można co prawda, tak jak w przypadku okien drewnianych, drzwi lub podłóg, zmienić częściowo wygląd drewnianej powłoki, lecz w proponowanych przez nas modelach mebli jest to niewielka część realizacji. Przewaga stworzonych przez Kerno stolików, stołów, ław, to dominacja prawdziwie drewnianego wyglądu.

Po meble drewniane przyjdź do salonu w Białymstoku – zapraszamy

Włączając do gamy ofertowej meble drewniane, poszerzyliśmy znacznie obszar naszych działań, a realizacje, których szczegóły ustalamy z Klientami w Białymstoku i okolicach mogą mieć bardziej wielowymiarowy charakter. Z przyjemnością porozmawiamy także z Tobą o potencjale Twojego domu lub mieszkania i posesji.