Ogrodzenia Wiśniowski – elementy „inteligentnego domu” | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Ogrodzenia Wiśniowski nie są zwykłe, choć można wśród nich znaleźć klasyczne, uniwersalne, ponadczasowe modele. W tym wpisie przyjrzymy się jednak modelom, które opierają się na najnowszych zdobyczach techniki, aby po prostu, ułatwiać Ci życie.

Ogrodzenia Wiśniowski z MultiBoxem

Projektanci ogrodzeń Wiśniowski zadbali o to, by tworzyły one systemy o dużej funkcjonalności, której nie ustępują aspekty estetyczne. Poszczególne elementy stanowią kompleksowe połączenie:

  • segmentów ogrodzeniowych – solidnie wykonanych i wypełnionych, zależnie od wzoru, kształtownikami stalowymi lub prętami;
  • słupów – wykonanych ze stalowych kształtowników i montowanych adekwatnie do powierzchni (w betonowym fundamencie lub za pomocą stopy umocowanej do podłoża).

Marka ta stawia na innowacje, dlatego warto dodatkowo wspomnieć o elemencie, który funkcjonalnie jest słupem ogrodzeniowym, ale wizualnie wtapia się w segmenty ogrodzenia. Mamy tu na myśli MultiBox – element, który może być słupem chwytakowym do bramy czy furtki, zintegrowany z videodomofonem, włącznikiem kodowym czy skrzynką pocztową. Może posiadać kilka wlotów (obok wrzutów na listy pojawia się także bezpieczny wrzut na paczki), przez co świetnie sprawdzi się w budownictwie wielorodzinnym. MultiBox daje szerokie możliwości aranżacji ze wszystkimi widywanymi w Białymstoku ogrodzeniami Wiśniowski, z którymi komponują się także pod względem kolorystycznym, ponieważ dostępne są w całej palecie kolorów.

Inteligentny dom ze wsparciem IO już w Białymstoku

Oczywiście, ogrodzenia to nie tylko moduły przęseł ogrodzeniowych, ale też elementy, które pozwalają wejść na posesję. Integralną częścią ogrodzenia są bramy (przesuwne, rozwierane, jedno- lub dwuskrzydłowe) oraz furtki ogrodzeniowe (coraz częściej z dodatkowych wyposażeniem w postaci videodomofonu). Poszczególne elementy tworzą spójny wizualnie kompleks, który odgradza dom i chroni mieszkańców. Jednocześnie jednak niektóre z nich mogą wpływać na komfort codziennego korzystania. Najbardziej oczywista sytuacja to taka, gdy możesz zapomnieć o tym, że w deszczu trzeba wysiąść z samochodu, żeby otworzyć bramę.

Inżynierowie marki Wiśniowski zadbali o sprawną automatykę. Pomocna jest:

  • brama ogrodzeniowa przesuwna z napędem zewnętrznym Elixio io lub z napędem w słupie AWso2000 oraz sterownikiem Lock Controller io;
  • brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa wyposażona w napęd Axovia io;
  • furtka ogrodzeniowa z odbiornikiem radiowym.

Ogrodzenia Wiśniowski wyposażone są w systemy firmy Somfy, która specjalizuje się w dostarczaniu bezpiecznych w codziennym użytkowaniu i niezawodnych przez lata technologii radiowych. Urządzenia te pozwalają na sterowanie elementami ogrodzenia, czyli bramami różnego typu i furtkami – zdalnie. Marka ta rozwija ideę „inteligentnego domu”, z którym możesz się komunikować i który komunikuje się z Tobą.

Wygodna obsługa, pełna kompatybilność

Samodzielnie zaplanujesz scenariusz pracy swoich urządzeń – brama wjazdowa, a następnie brama garażowa otworzą się, gdy podjedziesz. Nawet nie trzeba będzie sięgać po pilot od bramy – moduł geolokalizacji Twojego inteligentnego domu zainicjuje proces otwierania w odpowiednim momencie. Kiedy staniesz przed drzwiami, również będą czekały otwarte. Taki komfort z ogrodzeniami Wiśniowski doceniło już wielu Klientów.