Nie bez przyczyny mówi się o drzwiach wejściowych, że są wizytówką domu – to z nimi przecież mają do czynienia goście witający w naszych progach. To sprawia, że dziś ich estetyka musi iść w parze z funkcjonalnością, dlatego producenci dbają o różnorodność tego segmentu stolarki drzwiowej. W dzisiejszym wpisie prezentujemy najciekawsze modele drzwi wejściowych Porta, renomowanego producenta, którego ekspozycja znajduje się również w białostockim salonie Wawruk.

Porta – drzwi z północno-wschodniej Polski

Marka Porta wywodzi się z Bolszewa, gdzie od 1992 roku do dziś znajduje się siedziba główna. Firma dynamicznie ewoluowała i już w roku 2000 w Ełku powstał nowoczesny zakład Porta KMI SYSTEM, a w 2001 – Porta KMI METAL. Obecnie wyspecjalizowane zakłady firmy działają w:

  • Bolszewie – tu powstają skrzydła w syntetycznej okleinie,
  • Ełku – gdzie produkowane są skrzydła ramowe oraz ościeżnice w okleinie syntetycznej, a także drzwi stalowe,
  • Suwałkach – tu z kolei wytwarzane są ościeżnice, skrzydła i drzwi w koleinie naturalnej.

Funkcjonuje też nowoczesny park maszynowy Porta STEEL. Dzięki tak szeroko zakrojonemu profilowi działalności i wieloletniemu doświadczeniu polski producent proponuje najwyższej klasy drzwi, które zobaczyć można w wielu miejscach na świecie.

Co wyróżnia wejściowe skrzydła drzwiowe Porta

Projekty drzwi tej marki powstają na bazie dwóch filarów:

  • wyśrubowanych standardów technicznych – to dzięki nim drzwi prezentują wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem są certyfikaty przyznane przez Instytut Techniki Budowlanej,
  • aktualnych trendów designerskich – za sprawą zróżnicowanego wzornictwa skrzydła drzwiowe z firmowych katalogów znajdują uznanie w oczach indywidualnych nabywców, jak też profesjonalnych architektów.

Dzięki drzwiom z kolekcji Porta wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Kolekcje drzwi wejściowych

Stolarka drzwiowa Porta powstaje z myślą o klientach oraz ich zindywidualizowanych potrzebach. Dlatego poszczególne kolekcje są różnicowane w taki sposób, by można je było dopasować do wybranych wytycznych.

W salonie WAWRUK znajdują się ekspozycje wybranych modeli drzwi wejściowych z kolekcji GRANIT oraz GRANIT SP, liczących ponad czterdzieści wariantów kolorystycznych. Zobaczmy, czym się one charakteryzują.

  • GRANIT – kolekcja ta odznacza się wysoką jakością wykonania, za którą odpowiada wykorzystanie klejonki z drewna iglastego oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa, któremu przysługują się dwie wkładki antywłamaniowe klasy „C”. Symbol ten oznacza, że drzwi przez ponad sześć minut mogą opierać się działaniom włamywaczy – ten czas reakcji uważany jest za zniechęcający potencjalnych intruzów.
  • GRANIT PS – pod względem budowy modele te przypominają wyżej opisaną kolekcję (wykorzystano tu również klejonkę drewna iglastego połączoną z elementami aluminiowymi), ale posiadają solidniejsze zabezpieczenia antywłamaniowe w postaci dwóch wkładek piątej klasy.

Pod względem estetyki, w drzwiach tych uwagę zwracają intarsje doskonale komponujące się z tradycyjną formą, które można dodatkowo personalizować, nadając im wybrany kolor: wyraźny srebrny lub dyskretny czarny. Ich walory techniczne natomiast sugerują przeznaczenie poszczególnych kolekcji – GRANIT sprawdzi się jako drzwi wejściowe do mieszkań, a GRANIT SP jako drzwi wejściowe do domów.

Warto też dodać, że izolacyjność akustyczna tych drzwi utrzymana została na poziomie 36 dB, co sprawia, że doskonale wyciszają zewnętrzne odgłosy, ale też nie pozwalają na wydostawanie się odgłosów domowych na zewnątrz. W ten sposób chroniona jest intymność domowego ogniska.

Drzwi wejściowe Porta drewniane Białystok

Obejrzyj ekspozycję drzwi wejściowych w Białymstoku w salonie WAWRUK

Wizualna prostota kolekcji GRANIT i GRANIT PS sprawiają, że te drzwi wejściowe doskonale komponują się z wnętrzami utrzymanymi w różnych estetykach. W zależności od wybranego wykończenia będą nowoczesnymi drzwiami wejściowymi lub zastąpią tradycyjne drzwi drewniane. Jeśli chcesz zobaczyć, jak prezentują się na żywo, zapraszamy do naszego salonu w Białymstoku – drzwi eksponowane są w przyjemnych dla oka aranżacjach, dzięki czemu od razu dostrzeżesz wszystkie ich zalety.