Bramy garażowe dla zapracowanych | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Dziś coraz częściej Klienci szukają modeli bram garażowych dedykowanych różnym potrzebom, w tym także bram dla zapracowanych. Choć takie bramy same w sobie z nazwy nie istnieją, postaramy się podpowiedzieć, które opcje spełnią oczekiwania właśnie osób zapracowanych, które na co dzień mają mało czasu i chcą uniknąć dodatkowych, czasochłonnych działań.

Artykuł będzie rzeczową podpowiedzią w temacie, a w efekcie pozwoli wybrać jeden spośród modeli bram dostępnych obecnie również w naszym salonie.

Warto zainwestować w nowoczesne technologie

Bramy garażowe są bardzo różne, dlatego wśród dostępnych na rynku opcji można wybierać do woli. Aby pokazać najlepsze rozwiązania, które zdają egzamin w praktyce niezależnie od sytuacji, przedstawimy konkretne opcje na aktualnych przykładach.

Podstawowa kwestia: brama garażowa dla zapracowanych, niezależnie czy mieszkają w Białymstoku, czy w innym mieście, powinna działać automatycznie, bezpiecznie i przede wszystkim bezawaryjnie. Najczęściej polecamy więc te sterowane pilotem, niewymagające wysiadania czy wysiadania z pojazdu przy codziennej eksploatacji.

Dodatkowym atutem jest, gdy konserwacja oraz ewentualna pielęgnacja wybranego egzemplarza bramy garażowej nie zabierają dużo czasu i nie wymagają stosowania kosztownych środków.

Do wyboru mamy tu:

  • bramy roletowe, jako jedyne posiadające napęd w pakiecie,

a także te z opcją zastosowania automatyki, a mianowicie:

Wymienione powyżej wersje nie bez powodu przez użytkowników wybierane są najczęściej, dlatego je przywołujemy. Te bramy garażowe z powodzeniem działają nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach pogodowych zarówno latem, jak i zimą. Znoszą dobrze intensywną eksploatację, dostosowują się w znacznej mierze do potrzeb użytkowników.

Warto wspomnieć również o sytuacjach zawieruszenia się pilota do bramy. I na to producenci bram mają receptę – skorzystanie z opcji awaryjnej dostępnej przy wymienionych wyżej typach bram garażowych, a mianowicie z napędu korbowego. Ręczne awaryjne otwieranie sprawdza się również w przypadku awarii prądu, zatem jest to funkcja ponadczasowa i uniwersalna.

Absolutny top of the top

Pisząc o nowoczesnych technologiach w temacie bram, trudno nie wspomnieć o nowości, która na targach BAU 2019 w Monachium podbiła serca wielu przyszłych użytkowników. A mianowicie, o bramach garażowych sterowanych za pomocą smartfona.

Na szczególną uwagę zasługują tu dwie innowacje.

  • Napęd SupraMatic E4 firmy Hörmann o prędkości maksymalnej 25 cm/s, ze zintegrowanym odbiornikiem Bluetooth. Dzięki dedykowanej aplikacji pozwala on na bezzwłoczne otwieranie i zamykanie bramy za pomocą telefonu. Napęd ten obsługuje dodatkowo trzy wysokości otwarcia bramy. Co ciekawe i użyteczne, posiada on przyjemne wizualnie, energooszczędne oświetlenie LED.
  • Technologia BlueSecur będąca połączeniem 128-bitowego kodowania sygnału (stosowanego w bankowości internetowej) z technologią Bluetooth. Specjalny odbiornik HET-BLE z dedykowaną aplikacją BlueSecur App umożliwia bezpieczną i błyskawiczną obsługę napędów Hörmann.

Co ciekawe, BlueSecur działa także w przypadku napędów do bram już wcześniej zamontowanych. Umożliwia także obsługę różnych urządzeń innych producentów (na przykład oświetlenia, bramy wjazdowej czy systemu alarmowego) za pomocą smartfona.

Dodatkowo odnośnie technologii BlueSecur, jak zapewnia producent, w razie potrzeby jednorazowo można przekazywać kody poszczególnych urządzeń innym osobom.

Brama garażowa z nowoczesną technologią Białystok

Bramy garażowe dostępne w Białymstoku

Spośród wymienionych wyżej czterech rodzajów bram garażowych, wszystkie propozycje, w różnych opcjach kolorystycznych, z przeszkleniami lub bez, a także z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi, cieszą się niezmiennym zainteresowaniem naszych Klientów. Możemy to stwierdzić chociażby na podstawie dotychczas wykonanych realizacji w Białymstoku i okolicach, obejmujących same bramy, dopasowaną automatykę, jak i nasz autoryzowany montaż – to wszystko również z myślą o zapracowanych Klientach, aby oszczędzać ich czas.