Okna PCV w programie czyste powietrze | WAWRUK Nowoczesna Stolarka

Jeśli zamierzamy złożyć wniosek w programie “czyste powietrze”, montaż odpowiednich okien PCV może się okazać niezbędny, aby uzyskać dofinansowanie. Źle dobrane szyby mogą nie tylko być nieefektywne pod względem energooszczędności, ale również wykluczyć nas z grona beneficjentów.

Okna PCV w termomodernizacji domu

Składając wniosek o dofinansowanie na modernizację domu, warto pamiętać o wyborze zaufanego partnera, który zaoferuje nam okna PCV spełniające kryteria zawarte w programie. Niestety, duże zainteresowanie możliwościami uzyskania wsparcia, często skutkują pojawieniem się na rynku wielu nieautoryzowanych dostawców, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas składania zamówienia oraz wykonywania prac termoizolacyjnych.

Odpowiednie okna PCV, jakie uwzględnimy w naszym wniosku, powinny:

● posiadać odpowiednią wartość współczynnika przenikania ciepła zgodną z warunkami technicznymi;
● posiadać wymaganą wartość współczynnika całkowitej przepuszczalności promieniowania słonecznego.

W przypadku braku danych o właściwościach użytkowych okna, współczynnik całkowitej przepuszczalności promieniowania słonecznego [gn] jest zależy od typu oszklenia i wynosi:

okna pojedynczo szklone – 0,85 gn;
okna podwójnie szklone – 0,75 gn;
okna podwójnie szklone z powłoką selektywną – 0,67 gn;
okna potrójnie szklone – 0,7 gn;
ona potrójnie szklone z powłoką selektywną – 0,5 gn;
okna podwójne – 0,75 gn.

Okna PCV Białystok

W przypadku wartości współczynnika przenikania ciepła [W/(m2·K)] okien, drzwi balkonowych i drzwi zewnętrznych przyjmuje się następujące kryteria:

Warunki techniczne na rok 2017:
● przy temperaturze ogrzewanego pomieszczenia wyższej niż 16 stopni Celsjusza, wartość współczynnika nie może przekraczać 1,1 W/(m2·K);
● przy temperaturze niższej niż 16 stopni Celsjusza: nie więcej niż 1,6 W/(m2·K).

Warunki techniczne na rok 2021:

● przy temperaturze ogrzewanego pomieszczenia wyższej niż 16 stopni Celsjusza, wartość współczynnika nie może przekraczać 0,9 W/(m2·K);
● przy temperaturze niższej niż 16 stopni Celsjusza: nie więcej niż 1,4 W/(m2·K).

Pamiętajmy również, że oprócz materiałów spełniających kryteria techniczne, równie istotny jest montaż okien wykonany przez doświadczonych specjalistów. Źle ukończona praca może budzić poważne zastrzeżenia podczas audytu końcowego, który będzie przeprowadzony w miejscu wykonywania termomodernizacji.

Profile okienne i montaż

Znalezienie okien, które zagwarantują nam odpowiedni poziom energooszczędności, wbrew pozorom nie jest trudne. Czołowi producenci profili okiennych tworzą konstrukcje o wysokich parametrach jakościowych cieszących się ogromnym zaufaniem wśród Klientów z całej Europy. Do najbardziej polecanych z całą pewnością należą profile Schüco, Veka i Rehau, które zajmują pozycje liderów w naszym białostockim salonie.

Skorzystanie z programów finansujących termomodernizację ma wiele zalet, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy oprócz doradztwa technicznego, zagwarantują nam również montaż okien według standardów i kryteriów zawartych w regulamine. Specjaliści posiadający duże doświadczenie w tego typu pracach budowlanych, nie tylko dostosowują się do wymagań Klienta, ale również zwracają uwagę na detale, co wpływa na bezproblemowe i wieloletnie użytkowanie.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiednich okien PCV, drewnianych lub aluminiowych, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta oraz zapoznaniu się z katalogiem prac, które mieliśmy przyjemność realizować.

Przeczytaj również: Podłogi drewniane w Twoim domu