• Home
  • Blog
  • Targi BUDMA 2017 –
    czyli jakie produkty będą modne w nadchodzącym roku.

Targi BUDMA 2017 –
czyli jakie produkty będą modne w nadchodzącym roku.

Targi BUDMA 2017 –
czyli jakie produkty będą modne w nadchodzącym roku.

Budma, Budma i po Budmie. Ale jak to mówią, wszystko co dobre szybko się kończy. 4 dni intensywnych Targów. Setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych zaprezentowanych przez ponad 800 wystawców. W tym wiele rynkowych premier, najnowsze trendy, wykłady i prezentacje – tak w skrócie opisalibyśmy swoje pierwsze spostrzeżenia z Budy 2017.

Targi BUDMA2017

Co nas interesowało?

 

Jadąc na Targi wiedzieliśmy, że zgodnie z zasadą „zobaczyć wszystko – to zobaczyć nic”, dlatego należy skupić się na najbardziej interesujących nas kwestiach. A były to oczywiście nowe produkty, trendy i rozwiązania od naszych producentów. W tym roku skupiliśmy się na stoiskach: Porta, Jawor-Parkiet, Pol-skone, KMT, Dąbex oraz klamki TUPAI.

 

okna Białystok

rozmowy branżowe na temat okien Targi BUDMA2017

 

Stoisko drzwi Porta czyli nowoczesność, drewno, naturalność i minimalizm.

 

Stoisko drzwi Porta było jednym z najbardziej innowacyjnych na targach. Mogliśmy podziwiać na własne oczy portfolio najciekawszych realizacji. Wymagające drzwi do Teatru Szekspirowskiego, nowoczesne do Parku Technologicznego w Lublinie, kolorowe do przedszkola czy eleganckie do Hotelu Hilton.

Porta Białystok

Stoisko Porta Budma2017

Porta Białystok

Stoisko Porta BUDMA2017

Porta Białystok

Stoisko Porta BUDMA2017

Porta Białystok

Stoisko Porta BUDMA2017

Porta Białystok

stoisko Porta BUDMA2017

Podczas Targów odbyła się premiera drzwi Porta Extreme RC3 37db.  Zostały one nagrodzone Złotym Medalem MTP 2017 za innowację i najwyższej klasy technologię, potwierdzającą doskonałość produktu. Drzwi Porta Extreme są gwarantem bezpieczeństwa, ponieważ występują w wersji antywłamaniowej, dymoszczelnej oraz ognioodpornej.

Porta Extreme RC3 37dB

Porta Extreme RC3 37dB fot. www.4woodi.pl

Stoisko Jawor-Parkiet czyli Złoty Medal dla Retro Collection i 3 nowe kolory drewna

 
Jawor-Parkiet wygrał Złoty Medal MTP dla Retro Collection. Nie dziwimy się. Kto by nie chciał mieć w domu unikalne, jedyne w swoim rodzaju, postarzane dębowe deski z wyraźnie zarysowanym rysunkiem słojów i dużymi sękami. Warto zwrócić uwagę, że na efekt końcowy deski składa się szereg procesów obróbczych drewna, m.in. szczotkowania, ręcznego heblowania, olejowania i barwienia. Pęknięcia, wyeksponowane naturalne przebarwienia imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze rustykalnego charakteru.

Wspomnimy o tym, że deska może mieć nawet długość 2,20 m, mamy ją na swojej ekspozycji, zapraszamy do Salonu: Wschodnia 4, Białystok.

Jawor Parkiet Białystok

Jawor Parkiet Dąb Retro Mazurska Binduga

Jawor Parkiet Białystok

Jawor Parkiet Dąb Retro Stary Młyn

Jawor Parkiet Białystok

Jawor Parkiet Retro Collection Szary Szwał

Jawor Parkiet Białystok

Jawor Parkiet Dąb Retro Mroźny Poranek

Jawor Parkiet Białystok

Złoty Medal dla Jawor Parkiet Retro Collection BUDMA2017

Na Targach pojawiły się również nowe trzy kolory Jawor Parkiet, które zostaną wprowadzone w 2017 roku, a są to:

Jawor Parkiet Białystok

Mazurska Pasieka

Jawor Parkiet Białystok

1) Luna 2) Volcano

Stoisko Pol-skone czyli nowoczesne i naturalne drzwi wewnętrzne PRADO

 

Dla tych co szukają do domu świeżych projektów aranżacyjnych firma Pol-skone przygotowała drzwi, których głównymi cechami są: uporządkowana forma, naprzemienne usłojenie paneli, możliwość zastosowania różnej konfiguracji przeszkleń. Nowoczesne wzornictwo i solidna konstrukcja to w 2017 must have.

drzwi Białystok

 

Stoisko TUPAI czyli nowa kolekcja klamek ICE, które aż się wpraszają do Twoich drzwi.

 
Surowe piękno arktycznych lodowców, górskich szczytów i pokrytych lodem krain dostarczyło inspiracji do nowej kolekcji klamek firmy TUPAI. Zamysłem projektanta było oddanie szlachetności konsekwentnej struktury, czystek=j materii i wyrazistej formy. Efektem jest składająca się z 4 pozycji  kolekcja klamek. Detal jest tu najważniejszy.

klamki Białystok

ICE kolekcja klamek 2017 TUPAI

 

Oczywiście na targach nie mogło zabraknąć tak uwielbianych przez kobiet klamek z kryształkami Svarowskiego. One były, są i na pewno będą ponadczasowe.

fot. Enger

Stoisko KMT – czyli nowości ze świata techniki: zamek na linie papilarne i elektroniczna szyba. W skrócie, co warto wiedzieć o możliwościach drzwi zewnętrznych KMT Plus 75.

 

KMT Plus 75 Passive

Na targach podziwialiśmy nowość na rynku, drzwi KMT PLUS 75 Passive. Jako jedyne stalowe drzwi na rynku posiadają współczynnik przenikania dla wymiaru referencyjnego UD = 0,57 W/m2K. Zbudowane są z dwóch „płaszczy” blach stalowych ocynkowanych pokrytych laminatem PCV w kilkunastu kolorach i wzorach. Skrzydła dostępne w wersji tłoczonej. Wnętrze stanowi piana poliuretanowa. Na obwodzie ramiak z drewna klejonego nadający sztywność konstrukcji. Dodatkowo listwa PCV. W komplecie zupełnie nowa ościeżnica drewniano-aluminiowa KMT z dodatkową listwą PCV. Dodatkiem na Targach był pokaz szkła o zmiennej przezierności. Czyli możliwości zmieniającej się pod wpływem elektroimpulsów na naświetlu tafli szkła z mlecznej na przezroczystą. Będzie dostępne w sprzedaży prawdopodobnie pod koniec 2017 roku.  Dodatkiem był zaprezentowany w drzwiach czytnik linii papilarnych, który ma możliwość zapamiętania odcisków nawet 30 osób.

Pol-skone Białystok

czytnik linii papilarnych

Stoisko DĄBEX czyli lakier fluorescencyjny na Twoją drewnianą podłogę.

 
Na stoisku podłóg Dąbex mieliśmy szansę na własne oczy zobaczyć jak pod wpływem naświetlenia oraz specjalnej warstwy lakieru fluorescencyjnego wygląda parkiet w całkowitej ciemności. Zrobił na Nas nie małe wrażenie. W ofercie firma ma przewidziane w 2017 roku wprowadzenie 3 nowych kolorów. Czekamy z niecierpliwością.

podłogi Białystok

Dąbex prezentacja lakieru fluorescencyjnego

podłogi Białystok

oferta podłóg Dąbex

Podsumowując: 4 dni Targów przyniosły nam wiele inspiracji, dużo sporej dawki wiedzy, jak również możliwości spotkania się z biznesowymi partnerami. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco, a nawet krok dalej w świecie produktów i trendów stolarki budowlanej prezentowanych na 2017 rok. Chętnie podzielimy się wiedzą i zaprezentujemy ciekawe rozwiązania do Twojego domu w naszym Salonie.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

BIAŁYSTOK

kom. 509 336 210
mail: info@wawruk.pl

SUWAŁKI

tel.   500 729 950
mail: suwalki@wawruk.pl

Pozdrawiamy,

Wasza Stolarka